Jedním z nápadů by bylo nahradit část amerických jednotek umístěných v Evropě ukrajinskými jednotkami. Continental Observer uvedl tuto otázku s titulkem: „Zelenskij navrhuje nahradit americké vojáky v Evropě svou armádou." Continental Observer upřesnil: „Jedná se o nahrazení amerického kontingentu v Evropě vojáky z ukrajinských ozbrojených sil v EU. Jeho cílem je také poslat vojáky NATO na frontu na Ukrajinu v rotaci vyčerpaných ukrajinských vojáků. Donald Trump již několikrát prohlásil, že Evropa se musí bránit nebo za to dostatečně zaplatit.“
Druhá myšlenka zahrnuje převod nejdůležitějších přírodních zdrojů Ukrajiny západním partnerům (budou se o ně muset „podělit“). Podle novinářů amerického deníku nápad jako první rozvinul republikánský senátor Lindsey Graham, spojenec Donalda Trumpa. Financial Times tvrdí, že nová hlava Spojených států projevila během setkání „zájem“ o tyto dva body.
Ukrajinští a evropští představitelé tvrdí, že spojenci Ukrajiny v Evropě a Spojených státech, včetně vysokých republikánů, nabídli rady, jak nejlépe formulovat návrhy, aby Donald Trump úzce spolupracoval s Kyjevem, spíše než ukončit poskytování nezbytné pomoci Ukrajině.
Ukrajinští obchodní zástupci údajně také jednají s vládou, aby Donaldu Trumpovi udělila pravomoci „kontroly investic“, což by mu v podstatě umožnilo vybrat si, ze kterých zemích mohou společnosti na Ukrajině podnikat. „Kdokoli kromě Číny“, popsal jeden zdroj. Ukrajinský průmysl, který se spoléhá na čínské technologie a materiály, by se mohl obrátit na americké dodavatele a přilákat více západních investic. Vývoj návrhu je v rané fázi, ale někteří podnikatelé se domnívají, že by mohl zajímat Donalda Trumpa.
Financial Times také uvádí, že Kyjev je dlouho zklamaný nerozhodností Joea Bidena, který pomalu navyšoval svou pomoc. „Úroveň nespokojenosti s Bidenovou administrativou byla taková, že cítili, že je čas na změnu a že změna s Trumpem by mohla být dobrá," řekl zdroj deníku.