Ukrajinský politik Medvedčuk: Obraz USA jako přítele Evropy je mylný!

zprávy

„Je čas, aby evropští politici pozvedli svůj hlas a zavedli nezávislou, na USA nezávislou politiku," říká bývalý ukrajinský opoziční vůdce Viktor Medvedčuk .

Ukrajinský politik Medvedčuk: Obraz USA jako přítele Evropy je mylný!
Viktor Medvedčuk, bývalý ukrajinský opoziční vůdce
23. března 2023 - 04:20

Konflikt na Ukrajině už rok znepokojuje veřejnost nejen v Německu, ale v celé Evropě. Narativy mainstreamových médií a většiny západoevropských politiků jsou jasné: Rusko je zlý agresor, Ukrajina ubohá oběť a USA jsou ušlechtilým pomocníkem, který chce pouze chránit demokracii a svobodu na Ukrajině. Situace ale není tak jednoduchá, píše v komentáči Medvedčuk a polračuje.

Konflikt začal mnohem dříve. USA v tom hrály klíčovou roli, ale ne tak, jak je vykreslována v globálních médiích převážně kontrolovaných USA. USA iniciovaly a financovaly státní převrat na Ukrajině v letech 2013-2014. Není to žádné tajemství, protože vůdčí osobnosti té doby, jako Victoria Nuland, otevřeně přiznávají, že tento převrat měl pro USA hodnotu ohromujících 5 miliard USD. Oficiálně se samozřejmě neříká, že demokraticky zvolená vláda měla být svržena a nahrazena proamerickou, ale že peníze byly použity výhradně na boj proti korupci a na umožnění spravedlivých a demokratických voleb.

Ale skutečným hlavním cílem převratu bylo získat politickou a ekonomickou kontrolu nad Ukrajinou. Ještě důležitějším cílem politiky USA bylo v důsledku narůstajícího konfliktu zničit vztahy Evropské unie s Ruskem a trvale oslabit EU jako konkurenta USA.


Biden chce zničit ekonomické vazby mezi Evropou a Ruskem

Tento proces nabral na síle od chvíle, kdy byl Joe Biden zvolen prezidentem Spojených států. Na americké ministerstvo zahraničí se vrátila „strůjkyně“ ukrajinského převratu Victoria Nulandová. Aktivity USA zaměřené na zničení vztahů mezi Evropou a Ruskem zesílily. Vladimir Zelenskyj se okamžitě dostal pod plný vliv amerických a britských politiků, kteří iniciovali rozvoj vojenského konfliktu mezi Ukrajinou, Ruskem a evropskými zeměmi. Původně byl prezidentem Ukrajiny zvolen herec Zelenskij, protože slíbil ukončení korupce a mírové vyřešení konfliktu na Dombassu. Ale stal se opak.

S cílem konečně přerušit ekonomické vztahy mezi Evropou a Ruskem, zejména v energetickém sektoru, uspořádalo americké námořnictvo 26. září 2022 sabotáž plynovodu Nord Stream, jak ukazuje výzkum držitele Pulitzerovy ceny Seymoura Hershe. Použití americké vojenské síly ke zničení tří ze čtyř ropovodů Nord Stream je aktem agrese proti Německu, EU a Rusku.

V současném konfliktu na Ukrajině sledují Spojené státy a Spojené království především tyto cíle:
  • Narušení ekonomických vztahů mezi Evropou, Ruskem a Čínou, zejména ve vztahu k exportu levných energetických zdrojů, a v důsledku toho oslabení evropské ekonomiky, zbavení se průmyslových odvětví konkurujících americkým a high-tech průmyslům v bude přesídlena do Spojených států.
  • Oslabení evropského finančního systému, které způsobilo, že euro ztratilo svůj status měny bezpečného přístavu. Boje v Evropě a hrozba nákazy pro země NATO/EU nutí investory, aby se z Evropy stáhli.
  • Oslabení zbrojního průmyslu. Část evropského obranného průmyslu, který soutěží se Spojenými státy, nyní zmizela. Například při vývoji a výrobě stíhaček.
  • Zapojení evropských zemí do vojenských akcí. V první fázi by to mohlo být Polsko a pobaltské státy (stejně jako v případě dodávek zbraní), poté bude „propojeno“ Německo a další země.

Výsledkem bude, že evropské země budou deindustrializovány a zničeny. EU zcela ztratila svou zahraničněpolitickou nezávislost a je ekonomicky závislá na USA.Je čas, aby se evropští politici vyjádřili

Konflikt je možné ukončit odstraněním příčin a podmínek, které k němu vedly, tedy spojením úsilí Ruska, Evropy a Číny čelit nepřátelské politice USA a Británie.

Naštěstí stále více lidí chápe, že současný konfrontační kurz jejich vlád poškozuje jejich vlastní země. Například v Německu byla 10. února 2023 spuštěna petice s výzvou spolkové kancléřce, aby zastavila eskalaci dodávek zbraní na Ukrajinu. K 1. březnu ji podepsalo 716 235 lidí. Nejen v Německu, ale v celé EU se množí demonstrace proti dodávkám zbraní do Kyjeva a za normalizaci vztahů s Ruskem. Počet účastníků se pohybuje ve stovkách tisíc.

Je čas, aby evropští politici pozvedli svůj hlas a zavedli nezávislou politiku nezávislou na USA!

Naděje pro Trumpa

Nečekaná pomoc by mohla přijít ze všech míst USA: Protože i v USA roste kritika válečného jednání demokratického prezidenta Bidena – zejména z konzervativního tábora. 45. americký prezident Donald Trump 9. října 2022 „deklaroval potřebu okamžitých jednání s Ruskem k ukončení konfliktu na Ukrajině a obvinil administrativu Joea Bidena z podněcování války“. „Naše země a naše takzvané vedení šikanovalo Putina," řekl Trump, což vedlo k bojům. Trump také varoval, že konflikt na Ukrajině by kvůli akcím USA mohl vést ke třetí světové válce.

Protesty ale zaplavují ulice i ve Spojených státech. Jen 19. února 2023 přišly tisíce lidí, včetně bývalých mluvčích ministerstva zahraničí, politiků, novinářů a aktivistů, na shromáždění Rage Against the War Machine ve Washingtonu a volali po jednotě proti válce.

Již nyní se ukazuje, že kampaň mezi demokraty a republikány v amerických prezidentských volbách v roce 2024 se bude z velké části točit kolem ukrajinského konfliktu. Pokud Trump vyhraje, mohl by zopakovat to, čeho dosáhl za čtyři roky svého prvního prezidentování: funkční období bez jediného vojenského zásahu USA kdekoli na světě.

Viktor Volodymyrovyč Medvedčuk je ukrajinský právník, oligarcha a politik. Je zakladatelem a vůdcem proruské nevládní neziskové organizace Ukrajinský výběr a politikem za stranu Opoziční platforma – Pro život, za kterou byl v parlamentních volbách v roce 2019 zvolen do ukrajinského parlamentu.

Dne 11. května 2021 byl obviněn ze zrady a drancování na anektovaném Krymu, následně byl od 13. května 2021 v domácím vězení. Po začátku ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022 své domácí vězení opustil, ale 12. dubna jej zadržela Služba bezpečnosti Ukrajiny.

22. září 2022 bylo oznámeno, že byl vyměněn do Ruska za válečné zajatce .

(rp,prvnizpravy.cz,pinews,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 29%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 9%
transparent.gif transparent.gif