Vojáci „Storm Corps“ vymažou Ukrajince z povrchu zemského!

zprávy

Severokorejské posily přicházejí uprostřed náznaků, že Rusko se snaží doplnit své síly. Počet zabitých nebo zraněných ruských vojáků na Ukrajině údajně přesáhl 100.000. Proto Rusko spoléhá na žoldáky a nově i na vojáky ze zahraničí.

Vojáci „Storm Corps“ vymažou Ukrajince z povrchu zemského!
Ilustrační foto
31. října 2024 - 03:20

Severokorejští vojáci jedoucí do Ruska jsou ze severokorejské jedenácté armády, elitní jednotky známé jako Storm Corps, podle jihokorejské národní zpravodajské služby.

„Nejsou to obyčejní severokorejští vojáci, z nichž většina nikdy neprošla řádným bojovým výcvikem,“ řekl Go Myong-hyun, vedoucí pracovník jihokorejského Státního institutu pro strategii národní bezpečnosti v Soulu.


Co je Storm Corps?

Základy dnešních severokorejských speciálních jednotek byly položeny ve druhé polovině 60. let, deset let po podpisu příměří mezi Severní (KLDR) a Jižní Koreou (ROK), které zastavilo velké konflikty a je považováno za neoficiální konec tzv. Korejská války, ačkoli nikdy nebyla oficiálně ukončena.

Sousedé i přes podepsání příměří pokračovali v menších vojenských operacích a jejich záměrem bylo přinést do Jižní Koreje nestabilitu, svrhnout tamní vládu a dosáhnout hlavního cíle - sjednocení obou Korejí ve stát pod kontrolou severokorejského režimu.


Tyto operace zahrnovaly nájezdy prostřednictvím tzv Demilitarizované zóny (DMZ), tedy hranice obou zemí, a menší potyčky s vojáky Jižní Koreje a USA a byli tam v rámci sil OSN. Prováděly je speciálně vycvičené jednotky, o kterých na konci 60. let tehdejší severokorejský vůdce Kim Ir-sen prohlásil, že jsou nejsilnější a nejelitnější jednotkou celé armády KLDR. Jednotka se tehdy nazývala 8. sbor zvláštního určení a dnes její společný název zní Severokorejské speciální jednotky, zkráceně KPASOF nebo častěji jen SOF.

Zajali americkou loď


Přestože mise byla neúspěšná, pokud jde o dosažení primárních a sekundárních cílů, prokázala schopnost infiltrace severokorejských speciálních sil, když se přiblížily jen na několik set metrů od jihokorejského prezidenta. Zajatý člen jednotky 124 řekl, že průchod DMZ byl docela snadný a samotný fakt, jak blízko se dostali k prezidentovi a kolik obětí způsobili během ústupu, ukazuje jejich schopnosti.

Ve stejné době, také v lednu 1968, speciální jednotky KLDR zajaly americkou válečnou loď USS Pueblo pro špionáž v mezinárodních vodách poblíž Severní Koreje. Jeden americký námořník byl zabit a dalších 82 bylo zajato do konce roku. Přestože byla posádka toho roku na Vánoce vrácena do USA, loď zůstává v Severní Koreji jako trofej a muzejní kousek dodnes a incident je pro americké námořnictvo připomínán jako jeden z nejtrapnějších.

Neúspěšné přistání na pobřeží Jižní Koreje

Třetím incidentem v roce 1968, během kterého speciální jednotky KLDR provedly více než 700 operací různé intenzity, bylo vylodění 120 vojáků na osmi pobřežních místech mezi vesnicemi Ulcin a Samcheok v Jižní Koreji. Cílem bylo zřízení partyzánských táborů, ze kterých by se pracovalo na svržení jihokorejského režimu. Poté, co je vesničané objevili a nahlásili místní policii, byla posílena síla asi 70 000 vojáků, námořníků, policistů a stráží, která během dvou týdnů neutralizovala hrozbu, zabila 110 členů speciálních jednotek KLDR a sedm z nich zajala.

Odhaduje se, že dnes má SOF celkem asi 200.000 příslušníků, z toho 40 až 80.000 příslušníků z 11. sboru, tzv. Storm Corps, elita mezi elitou.

Hlavním úkolem těchto sil je proniknout jihokorejskou obranou a provádět operace v týlu nepřítele a také průzkum bojiště a strategických objektů a jsou vysoce vycvičeny v nekonvenčním vedení války a sabotážích.
Předpokládá se, že do války mezi Ruskem a Ukrajinou byli vysláni nejelitnější příslušníci Storm Corps, který se obvykle skládá z deseti brigád a má kořeny v 8. sboru zvláštního určení ze 60. let, který vznikl po vytvoření jednotky 124. rozpuštěna kvůli neúspěšnému přistání  mezi vesnicemi Ulcin a Samčchok. Velitelství jednotky se nachází v Tokčchonu ve střední části Severní Koreje.


Vycvičení k braní rukojmích

Členové 11. sboru jsou také vycvičeni k braní rukojmích a jejich výcvik spočívá v plížení se za nepřátelské linie a zabírání cenných rukojmích pro pozdější vyjednávání. Vzhledem k tomuto aspektu jejich výcviku, pokud se zapojí do boje spíše než jen do střežení ruských hranic, mohou být posláni na mise, aby unesli nebo zlikvidovali vysoce postavené ukrajinské velitele nebo politiky. Podle jihokorejské rozvědky by mělo být v Rusku nasazeno celkem 12.000 příslušníků Storm Corps.

Jsou známí i tím, že byli v roce 2020 umístěni na hranici s Čínou uprostřed pandemie koronaviru a ve své práci byli brutální, takže stříleli do všeho, co se v pohraniční oblasti pohybovalo, ať už to bylo přeběhlíci, potenciálně nakažené osoby, místní obyvatelstvo, pašeráci a podobně.

Na hranicích byli nasazeni, protože běžní pohraničníci nebyli připraveni bezdůvodně zabíjet, ale místo toho v případě, že se někdo neoprávněně přiblížil k hranici, stříleli do vzduchu nebo používali manévrovací střelivo.

Na Západě se má za to, že severokorejští vojáci, přestože jsou motivováni a vycvičeni, mají oproti těm západním několik nedostatků, zejména speciálních jednotek, a jedním z hlavních je absence pokročilé vojenské techniky. Vzhledem k tomu, že Severní Korea neprováděla velké vojenské operace 50 let, jsou všechny závěry na úrovni odhadu. Jak se severokorejští vojáci skutečně zachovají a jak si v případných bitvách poradí armáda, která je více než 70 let připravována a indoktrinována na jiný typ války, na jiném terénu a s jinými cíli, se teprve uvidí pokud se pustí do bojů s ukrajinskými vojáky.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Myslíte si, že je premiér Petr Fiala způsobilý vykonávat svou funkci?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 94%
transparent.gif transparent.gif