Zacharová: US masmédia předstírala, že o kyjevském zneužívání v Donbasu nevědí

zprávy

Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova uvedla, že „všechna fakta poskytla ruská strana“.

Zacharová: US masmédia předstírala, že o kyjevském zneužívání v Donbasu nevědí
Maria Zacharová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí
7. července 2024 - 07:36

Fakta o zneužívání spáchaného kyjevským režimem na Donbasu poskytla ruská strana, ale americká masmédia udělala vše pro to, aby tuto pravdu neviděla, řekla oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová listu Izvestija v reakci na žádost. za komentář k článku v The New York Times informujícímu o vraždě zajatého ruského vojáka s odkazem na zdravotnického pracovníka v týmu zahraničních žoldáků.

„Je směšné sledovat, jak američtí reportéři, zpravodajská média, noviny, televize a internetové platformy předstírají, že údajně nevěděli nic o zneužívání civilistů Donbasu, nyní nových ruských regionů, od kyjevského režimu už sedm let. Předstírají, že nevědí o mučení lidí chycených ukrajinskými ozbrojenými silami, nacionalistickými prapory a tak dále, a teď, vidíte, jim německý lékař začne otevírat oči nebo začnou předstírat, že je to pro ně něco nového,“ uvedla Zacharová citovaná v dokumentu.

„Člověk by neměl skočit na trik a nevidět to hlavní: všechna fakta poskytla ruská strana, obyvatelé Donbasu a reportéři, kteří tyto informace sdělili globální komunitě na úkor svých životů. Američtí reportéři, americká zpravodajská média a The New York Times v nemalé míře udělali vše, aby tuto pravdu neviděli,“ poznamenala.

Na Ukrajině působí zahraniční jednotka, která střílela Rusy, kteří se vzdali

Píše o tom americký list The New York Times s odkazem na německého vojenského zdravotníka, který se bitev účastnil, ale po vraždách se rozhodl tyto skutečnosti zveřejnit.

Řeč je o průzkumné rotě "Vybraná společnost",  která bojuje v rámci 59. brigády ukrajinských ozbrojených sil. Jednotku vede bývalý americký vojenský důstojník Ryan O'Leary. Společnost čítá asi 60 lidí.

Podle lékaře Caspara Grossea, který video také poskytl, New York Times popisuje dva případy zabití ruského vojenského personálu.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,tass,foto:tass)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?