Hasiči v Moravskoslezském kraji řešili desítky požárů v přírodě

regiony

Hasiči v Moravskoslezském kraji zasahovali v průběhu minulého týdne u přibližně tří desítek požárů v přírodním prostředí. Nejčastěji se jednalo o požáry trávy, lesních porostů nebo hrabanky.

Hasiči v Moravskoslezském kraji řešili desítky požárů v přírodě
Ze zásahu
19. března 2026 - 12:00

Rozlohou největší byl sobotní požár v Návsí na Frýdecko-Místecku. Na místě byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu a do zásahu se zapojilo větší množství jednotek hasičů. Díky jejich rychlému zásahu se podařilo požár dostat pod kontrolu a zabránit jeho dalšímu šíření.

Hasiči zároveň apelují na veřejnost, aby se v přírodě i na zahradách chovala maximálně odpovědně. V jarním období lidé často pálí suché větve, trávu nebo listí po úklidu zahrad. Právě tyto činnosti ale mohou být při nepozornosti nebo nepříznivých povětrnostních podmínkách příčinou vzniku požáru.

Velké riziko představují také špatně uhašená ohniště nebo manipulace s otevřeným ohněm v blízkosti suché vegetace. I zdánlivě malé a nedostatečně uhašené ohniště může způsobit požár velkého rozsahu. Stačí silnější poryv větru a oheň se může velmi rychle rozšířit do okolí.

Hasiči proto vyzývají všechny návštěvníky přírody i majitele zahrad, aby dbali zvýšené opatrnosti, sledovali aktuální povětrnostní podmínky a vždy se ujistili, že je oheň před odchodem zcela uhašen.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala por. Bc. Kamila Langerová, tisková mluvčí, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje.


(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)


Anketa

Měla by vláda reagovat na zdražování pohonných hmot např. zastropováním marží nebo snížením spotřební daně?

Ano 46%
transparent.gif transparent.gif
Ne 28%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 26%
transparent.gif transparent.gif