Štefec: V posledních volbách v Česku a na Slovensku jim to vyšlo: Teď už ne!

politika

Jestli mohu soudit podle zapšklých výroků v (nejen slovenských) médiích, Ivan Korčok nese porážku v druhém kole voleb velmi těžce. Už-už se viděl prezidentem, a ... nic!

Štefec: V posledních volbách v Česku a na Slovensku jim to vyšlo: Teď už ne!
Jaroslav Štefec
8. dubna 2024 - 02:20

Přitom mu to slíbili, stejně jako minule "Čaputke", a té to klaplo! Vyšlo to přece i v Čechách bývalému soudruhu Pavlovi, dokonce bez ohledu na jeho minulost agenta Pávka. Tak kde se sakra stala chyba?! píše Jaroslav Štefec na facebooku.


Chápu, že prohra v utkání jasně cinknutém ve váš prospěch naštve. Ze strany poraženého to vyžaduje opravdu značnou míru (ne)talentu, kterého se ze strany Ivana Korčoka dostalo slovenským voličům v míře více než vydatné. Rozdíl mezi sucharem a panákem Korčokem, ne nepodobným Jiřímu "fíkusu" Drahošovi, a otevřeným, pohotovým a dynamickým Pellegrinim je skutečně propastný. Kdo sledoval předvolební klání a vystoupení obou protagonistů druhého kola, musí mi dát nutně za pravdu.

Nebudu zde zmiňovat, co v souvislosti s výsledkem slovenských prezidentských voleb předvádí česká politická "galérka". Směs trapnosti, směšnosti a naduté arogance jsem si zcela výjimečně vychutnal v Otázkách Václava Moravce, které jsou pro mě jinak "mrtvej Homolka". Byla opravdu výživná, doporučuji, skutečně jsem se pobavil. A výroky politických a lidských nul typu Pospíšila nebo Němcové jsou už opravdu, ale opravdu mimo mísu. Ještě že aspoň Fiala a Pavel v sobě našli tolik slušnosti, aby Pellegrinimu pogratulovali k vítězství.

Peter Pellegrini zvítězil díky volbě slovenských občanů. Blahopřeji mu k vítězství a Slovákům, mezi nimiž mám hodně přátel, k tomu, že na místě slovenského prezidenta stane schopný a aktivní člověk, který nebude kašlat na jejich problémy. Přesto si nemohu odpustit směrem k němu a jeho okolí jedno malé doporučení. Záhadné smrtelné autonehody takzvaně "proruských" evropských politiků, k nimž došlo před pár lety, vzpomínka na smrt Alexandra Dubčeka, nebo memento v podobě několika podivných pádů vrtulníků s lidmi, kteří měli sílu ovlivnit politické dění v ČR a v Itálii ... Tyto "náhody" by určitě měly vyvolat minimálně jistou míru opatrnosti. To nejdůležitější totiž není zvítězit v prezidentských volbách, zásadní je dožít se termínu převzetí mandátu.

Takže pán Pellegrini, opatrně!

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?