Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Čína vůči USA: Nemáte na to s námi mluvit z pozice síly!

Čína vůči USA: Nemáte na to s námi mluvit z pozice síly!

Peking varuje americké a britské, kanadské, australské a novozélandské loutky, aby se vzdaly předstírání, že představují „světový názor“.

Wang I, čínský ministr zahraničí
25. března 2021 - 11:04

Ve svých posledních veřejných prohlášeních prezident Putin a ministr zahraničí Lavrov přestali prosit Západ, aby byl hodný.   Putin uznal, že Washington chce pouze hegemonní vztah s Ruskem, vztah neslučitelný s ruskou suverenitou, a Lavrov uvedl, že nepřátelství EU vůči Rusku by mohlo vést k přerušení vztahů s Evropou.

Washington je pravděpodobně příliš arogantní, aby naslouchal tomu, co se o něm říká. Proto se obávám, že hegemonická aspirace Washingtonu může vyústit ve zničující válku.  Je snadné probudit Američany, zejména vlastenecké příznivce Trumpa, proti Rusku a Číně. Americký establishment neumožnil Trumpovi zlepšit vztahy s Ruskem, ale umožnil mu zhoršit vztahy s Čínou. Jaký má ale smysl, aby podporovatelé Trumpa, definovaní Bidenovým režimem jako „Trumpovi povstalci“, „nepřátelé demokracie“ a „největší hrozba Ameriky“, podporovali propagandu Bidenova režimu proti Rusku a Číně?“ komentuje americký publicista Paul Craig Roberts a pokračujeWashington a jeho presstituti souzní a vytvořili tak rekord se stížnostmi na porušování lidských práv v Číně a údajnou ruskou otravou Navalného, Washingtonova muže, který má nahradit Putina. Pokrytectví Washingtonu na Čínu a Rusko nezapůsobí. Washingtonské loutkové státy s Washingtonem souhlasí, ale většina světa považuje USA za porušovatele lidských práv, za 20 let ničení muslimských zemí a za jejich zlé, nelidské a nezákonné zacházení s Julianem Assangeem. Ať už se Čína a Rusko dopustily jakéhokoli porušování lidských práv, blednou ve srovnání s obrovskými zločiny Washingtonu proti lidskosti, které zahrnují ochranu izraelských zločinů proti Palestincům.

Obávám se, že dlouhá léta washingtonského pokrytectví zničila světový respekt k pravdivosti a integritě Washingtonu.  Obávám se, že Čína a Rusko dospěly k závěru, že je nemožné jednat  s vládou, jejíž slova se omezují na propagandu. Výsledná nedůvěra Ruska a Číny ve Washington, spolu s úsilím Washingtonu o světovou nadvládu, zvyšuje nebezpečí války.


Zdá se, že s tímto rizikem ze strany USA nic neuděláme. Soudě podle obsahu většiny článků na Johnsonově seznamu, což je každodenní sbírka článků o Rusku, americké studie o Rusku už nejsou inteligentní a skládají se převážně z obviňovací propagandy, která prezentuje Rusko tak, jak to chce Washington.

Američané nerozumí rizikům, která Washington podstupuje s Čínou a Ruskem, protože média jim nevysvětlují fakta a rizika. Stephen Cohen, nedávno zesnulý, byl možná posledním americkým akademickým odborníkem na Rusko.  On a já jsme sdíleli obavu, že záměr Washingtonu poškodit Rusko a zasel semínka války. Za naše úsilí jsme byli označeni jako „ruští podvodníci“.  Pro inteligentní komentář k Rusku se člověk obrací na The Saker a Andrei Martyanov, ne na univerzitní katedry rusistiky. Bohužel všichni, kdo staví do cesty washingtonské propagandě pravdu, jsou označeni  jako „prokremelští“.

Válka tlumí hlasy zdravého rozumu, končí komentář PCRoberts.

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)