WT: Nebývalá krycí operace médií a IT gigantů ke skandálu Huntera Bidena

zprávy

Demokraté, liberální média a IT giganti se všemožně snažili ututlat skandál, který vypukl letos na podzim kolem Huntera Bidena, syna nyní zvoleného amerického prezidenta, píše The Washington Times.

WT: Nebývalá krycí operace médií a IT gigantů ke skandálu Huntera Bidena
Hunter Biden se svým otcem
23. prosince 2020 - 10:16

Podle bývalého Trumpova poradce byla zorganizována bezprecedentní krycí operace, při níž Silicon Valley bojoval proti skutečnému příběhu Bidena mladšího a zároveň zveličoval falešné informace o vazbách současné hlavy Bílého domu na Rusko.

Demokraté se spolu s médii a jejich spojenci v Silicon Valley pokusili ututlat skandál kolem syna nově zvoleného prezidenta USA Huntera Bidena, píše The Washington Times.

A to se stalo, navzdory tomu, že se objevovaly další a další důkazy, že měl tajné a velmi lukrativní finanční vazby s oligarchy a jedním vlivným čínským obchodníkem.

Publikace k tom na černé listině, propagující teorii ruského spiknutí proti rodině Bidenů a jednoduše ignorující tento příběh - taková pozoruhodná kombinace byla pozorována od září tohoto roku.

Liberální zpravodajské weby skandál uznaly až poté, co Biden vyhrál volby a jeho syn Hunter Biden veřejně oznámil, že je vyšetřován pro podezření z daňových podvodů.

A tato situace se nápadně liší od toho, co se stalo Trumpovým spolupracovníkům, kteří byli během „ruského vyšetřování“ ostře kritizováni médii, i když právě toto vyšetřování neprokázalo spiknutí mezi Trumpovým ústředím kampaně a Ruskem, připomínají noviny.

„Jednalo se o bezprecedentní operaci krytí mnoha aktérů uvnitř i vně vlády," řekl The Washington Times bývalý Trumpův poradce Jeffrey Gordon, který během prezidentského závodu v roce 2016 dohlížel na otázky národní bezpečnosti.

„Silicon Valley potlačilo skutečný skandál Huntera Bidena, zatímco rozdmýchalo vykonstruovaný skandál Trumpa a Ruska,“ dodal.


Data, že velké peněžní toky od pochybných cizinců putují k Hunteru Bidenovi, se objevují ve zprávě republikánských senátorů 23. září 2020. Autoři dokumentu odkazují na sérii zpráv amerického ministerstva financí o jeho podezřelých aktivitách v Evropě a Asii.

V říjnu New York Post zveřejnil šokující obsah notebooku MacBooku Pro, zapomenutého Hunterem Bidenem. Jeho pevný disk obsahoval údaje o finančních transakcích syna zvoleného prezidenta po celém světě. Například mluvčí nejméně jednoho ukrajinského oligarchy, který financoval Huntera Bidena, přijal soukromou audienci u svého otce, který byl tehdy viceprezidentem.

V reakci na tyto údaje se demokraté, média a Silicon Valley rozhodli zahrát ruskou kartu.

Poté, co se objevil článek v New York Postu, bývalí představitelé rozvědky a příznivci Demokratické strany jmenovaní prezidentem Obamou uvedli, že notebook je složitou intrikou ze strany Ruska.
Několik týdnů poté, co se Biden stal prezidentem, se neobjevily žádné důkazy o spojení mezi Moskvou a notebookem.

CNN a MSNBC uspořádaly kakofonii rozhovorů o „ruském spiknutí“, aby se pokusily tento příběh skrýt. Twitter šel ještě dále. Na černou listinu umístil publikaci New York Postu. Tvrdilo se, že údaje v něm uvedené byly získány v důsledku kybernetického útoku, ačkoli nebyly předloženy žádné důkazy. A Facebook jednoduše omezil distribuci tohoto článku.

Mezitím se na základě údajů z notebooku Huntera Bidena a ze zprávy senátorů objeví obraz syna, který vydělával na veřejné funkci svého otce.

V roce 2014 získal investiční a poradenské honoráře v milionech dolarů od ruského oligarchy blízkého prezidentu Vladimiru Putinovi, a od ukrajinské energetické společnosti, kterou americká vláda považuje za zkorumpovanou, a od fantasticky bohatého čínského podnikového ředitele, který pracoval s Komunistickou stranou Číny a Lidovou osvobozeneckou armádou ČLR.

V druhém případě, jak konstatují noviny, mluvíme o Ye Jianmingovi, který byl v roce 2018 obviněn z korupce a který následně někde zmizel.

Republikánské centrum pro výzkum veřejného mínění McLaughlin & Associates, které zadalo konzervativní výzkumné středisko Media Research Center, provedlo průzkum, který ukázal, že 36% voličů, kteří hlasovali pro Bidena, nevědělo o skandálu se svým synem. Zároveň 13% z nich uvedlo, že by bývalého viceprezidenta nevolilo, kdyby o tom věděli.

Centrum pro výzkum médií zároveň uvedlo, že volby v roce 2020 ukradly hlavní mediální a technologičtí giganti.

„Navzdory veškerému zaměření na zahraniční vměšování do voleb měla na výsledek větší vliv veřejná cenzura interními skupinami, jako je Twitter a Facebook. Technologičtí giganti se rychle stávají Velkým bratrem, převzatým přímo z Orwellova roku 1984. Jejich odporné spojenectví s federální byrokracií a vybranými demokraty představuje jednu z největších domácích hrozeb, kterým dnes Amerika čelí. Naše svoboda je ve volném pádu,“ komentoval věc Jeoffrey Gordon.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtontimes.com, foto: arch.)


Anketa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano 73%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 13%
transparent.gif transparent.gif