Adam B. Bartoš

politik (NE Bruselu - Národní demokracie)
[title]
Adam B. Bartoš (ročník 1980). Vystudoval teologii. Ve světě médií se pohybuje od roku 2006, zaměřuje se převážně na domácí politiku. S profesí skončil a věnuje se politice, je předsedou strany NE Bruselu - Národní demokracie. Trápí ho Evropská unie, islám v Evropě, multikulturalismus i další absurdnosti moderní doby. Konzervativec tělem i duší, který má rád funkcionalistickou architekturu, prvorepublikovou éru, knihy, historii a staré předměty.
[title]
KOMENTÁŘ

Adam B. Bartoš: Pravá tvář Evropské unie

Pokud jste si až dosud spojovali EU převážně s pokrokem, štěstím a mírem, s důchodci rekreujícími se ve Středomoří, s hladkým projížděním bývalých hranic bez nutnosti ukazovat pas, s blahobytem, úsměvy a štědrými dotacemi, žili jste ve virtuálním světě, ve kterém nás tvůrci EU chtěli od počátku mít.

Před 3721 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Adam B. Bartoš: K výroční zprávě vojenského zpravodajství

V některých svých předchozích textech jsem upozorňoval na zajímavé hodnocení, kterým vojenská rozvědka a kontrarozvědka (tzv. Vojenské zpravodajství) popisovala v minulých letech dění v krizových regionech, zejména na Blízkém východě.

Před 3849 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Adam B. Bartoš: Nekoupil si ty volby někdo?

Hodnotit v návaznosti na můj týden starý text, zda pravdoláska volbami posílila a pokud ano, o kolik, je dosud předčasné.

Před 3856 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Adam B. Bartoš: Mise 2013: Vypráskat pravdolásku

Letos se žádné volby konat neměly. Když už ale pravdoláska a její američtí přátelé zařídili pád vlády a prezident Miloš Zeman šikovně kontroval zakormidlováním země k novým volbám, využijme situaci, která je před námi, a pořádně pravdolásku za její zpupnost vytrestejme. Volme proti ní.

Před 3863 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Adam B. Bartoš: Klausův úsvit nové (sedmé) republiky

Václav Klaus sice tvrdí, že jeho poslední kniha není pouze jeho, ale autorského kolektivu (kdy jediná podepsaná kapitola je jeho předmluva) a tvrdí také, že kniha nepojednává o vystoupení České republiky z Evropské unie (protože tím se zabývá na posledních 7 stranách, kdežto předchozích 220 stran se týká toho, jak bychom my sami měli řešit vlastní vnitropolitické problémy - nehledě na EU). Přesto myslím, že si mohu po jejím přečtení dovolit zjednodušeně říci: Bohu díky, že to Klaus konečně řekl.

Před 3870 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Adam B. Bartoš: Rabín, osel a Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman má za sebou dlouho očekávanou cestu do Izraele. Jak se dalo očekávat, neobešla se bez pořádného rozruchu.

Před 3877 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Adam B. Bartoš: Spiknutí proti kostelu (3) Jezuité proti zednářům?

O kostel sv. archanděla Michaela na pražském Starém Městě se vede lítý boj.

Před 3884 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Adam B. Bartoš: Hitlerova myšlenka dovedená do konce

Nerad se chlubím cizím peřím. Na úvod proto předesílám, že následující úvaha není má. Vyprávěl mi ji můj dobrý známý, kterého níže nastíněný problém velmi trápí, ale nemůže o něm sám napsat.

Před 3891 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Adam B. Bartoš: Dvě politické strany Karla Janečka

Někdy v dubnu jsem se s tématem Karla Janečka rozloučil souhrnným textem "Vzestup a pád mediální legendy" a téma rohatého rádobymiliardáře odložil k ledu.

Před 3898 dny

Anketa

Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?