Svátek má: Blažej

Komentáře

Adam B. Bartoš

politik (NE Bruselu - Národní demokracie)

Pravá tvář Evropské unie

Pokud jste si až dosud spojovali EU převážně s pokrokem, štěstím a mírem, s důchodci rekreujícími se ve Středomoří, s hladkým projížděním bývalých hranic bez nutnosti ukazovat pas, s blahobytem, úsměvy a štědrými dotacemi, žili jste ve virtuálním světě, ve kterém nás tvůrci EU chtěli od počátku mít.


Ten pravý, skutečný stav Evropské unie se zjevuje ve stovkách "maličkostí", kterými nás EU denně omezuje, reguluje, zotročuje a znesnadňuje nám život. Ale nejen to. Kdyby šlo jen o tu otravnou byrokracii...

Mnohem vážnější je ta tvář, kterou Evropská unie ukazuje ve chvíli, kdy se jí něco nedaří, kdy běh věcí nemá pod kontrolou, kdy zaznamenává odpor obyvatel, kteří nechtějí pochopit údajně vznešenou myšlenku evropské integrace.

Snad těm zavilým obhájcům EU otevře oči alespoň současné dění na Ukrajině, kde obrazy spokojených důchodců nemusejících ukazovat pas na hranici střídají obrazy lidí bestiálně zavražděných a umučených teroristickými skupinami zdrogovaných a krvelačných bojůvek podporovaných Evropskou unií, Spojenými státy a - jako vždy - Izraelem, jehož tajní agenti či v jeho armádě vycvičení vojáci nechybí v žádném podvratném pokusu o puč - a nechybí ani v puči ukrajinském.

Zde se totiž ukazuje pravá podstata EU: snaha vměšovat se do vnitřních záležitostí cizí suverénní země, snaha rozložit a rozdělit zemi, kde EU (a Západ obecně) tuší bohatou kořist či přinejmenším možnost poškodit Rusko. Podpora teroristů, výhrůžky sankcemi, zpupná prohlášení nikým nevolených evropských potentátů, kteří mají tu drzost kritizovat ve volbách legitimně zvolený ukrajinský režim. K tomu všemu desítky mrtvých - těch v řadách "opozice", které teroristická komanda v žoldu Západu (jak postupně vyplouvá na povrch)schválně zmasakrovala najatými odstřelovači, aby byl vyvolán chaos a emoce namířené proti Janukovyčovu režimu, stejně jako daleko více mrtvých z druhého tábora, kteří byli představiteli "opozice" umučeni, upáleni či kterým byly - s požehnáním EU - vypíchány oči.

V takové Unii chceme být?

Ukrajina ale není případ jediný, je možná případem zatím posledním a možná i nejvíce brutálním. Evropská unie, to jsou ale také například neméně násilné a několik měsíců trvající zásahy policistů proti odpůrcům homosexuálních svazků a vůbec proti zastáncům tradiční rodiny ve Francii. Statisícové demonstrace těch, kteří se nechtěli smířit se zednářskými návrhy zákonů o tom, že svazky homosexuálů mají být na stejné úrovni jako manželství muže a ženy, byly rozháněny za použití nejdrsnějších policejních metod, jaké bychom čekali jen v totalitních režimech či na jaké ti starší z nás mohli být zvyklí z režimu minulého.

I to je Evropská unie.

Nebo spíše - právě to je Evropská unie.

Právě zde se Evropská unie představuje ve své nejvlastnější podobě.

Evropská unie, to jsou také brutální zásahy policistů proti nešťastným a zoufalým Řekům, jejichž zemi vytunelovaly evropské banky, zkorumpovani řečtí politici a úředníci zaprodaní bruselským elitám a nadnárodní bankéřské instituce jako MMF. Jsou to rozkradené peníze obyvatel Kypru, jsou to policisté tvrdě zasahující na demonstracích ve Španělsku.

To je Evropská unie. Ne úsměvy, spokojení studenti a za španělským sluncem jezdící senioři. To je jen pozlátko, které EU nastavuje podobně, jako socialistický režim před sebe jako důkazy úspěchu vystrkoval čísla vyrobených lokomotiv a tun zpracované oceli. Skutečná tvář Evropské unie jsou policejní obušky, krev, slzný plyn, mrtví lidé na ulicích, převraty, násilí a útoky na suverénní země, úplatky nazývané eufemisticky eurodotacemi, sankce a pokuty za to, když si daná země dovolí vypovědět poslušnost.  

Řekněme takové Unii NE. Řekněme NE Bruselu. Už brzy: 23. a 24. května...

Adam B.Bartoš
předseda politické strany NE Bruselu - Národní demokracie

K výroční zprávě vojenského zpravodajství

K výroční zprávě vojenského zpravodajství

Adam B. Bartoš 

9. listopadu 2013
V některých svých předchozích textech jsem upozorňoval na zajímavé hodnocení, kterým vojenská rozvědka a kontrarozvědka (tzv. Vojenské zpravodajství) popisovala v minulých letech dění v krizových regionech, zejména na Blízkém východě.

Nekoupil si ty volby někdo?

Nekoupil si ty volby někdo?

Adam B. Bartoš 

2. listopadu 2013
Hodnotit v návaznosti na můj týden starý text, zda pravdoláska volbami posílila a pokud ano, o kolik, je dosud předčasné.

Mise 2013: Vypráskat pravdolásku

Mise 2013: Vypráskat pravdolásku

Adam B. Bartoš 

26. října 2013
Letos se žádné volby konat neměly. Když už ale pravdoláska a její američtí přátelé zařídili pád vlády a prezident Miloš Zeman šikovně kontroval zakormidlováním země k novým volbám, využijme situaci, která je před námi, a pořádně pravdolásku za její zpupnost...

Klausův úsvit nové (sedmé) republiky

Klausův úsvit nové (sedmé) republiky

Adam B. Bartoš 

19. října 2013
Václav Klaus sice tvrdí, že jeho poslední kniha není pouze jeho, ale autorského kolektivu (kdy jediná podepsaná kapitola je jeho předmluva) a tvrdí také, že kniha nepojednává o vystoupení České republiky z Evropské unie (protože tím se zabývá na posledních...

Rabín, osel a Miloš Zeman

Rabín, osel a Miloš Zeman

Adam B. Bartoš 

12. října 2013
Prezident Miloš Zeman má za sebou dlouho očekávanou cestu do Izraele. Jak se dalo očekávat, neobešla se bez pořádného rozruchu.

Spiknutí proti kostelu (3) Jezuité proti zednářům?

Spiknutí proti kostelu (3) Jezuité proti zednářům?

Adam B. Bartoš 

5. října 2013
O kostel sv. archanděla Michaela na pražském Starém Městě se vede lítý boj.

Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%