Ján Čarnogurský

politik a advokát
[title]
Ján Čarnogurský (* 1. ledna 1944 Bratislava)
je bývalý československý a slovenský politik, disident. V minulosti zastával například funkce místopředsedy federální vlády (1990), předsedy vlády Slovenské republiky (1991–1992) a ministra spravedlnosti Slovenska (1998–2002).

Byl iniciátorem vzniku Křesťanskodemokratického hnutí (KDH). Na jeho zakládajícím sněmu v únoru 1990 byl zvolen za předsedu. V této funkci působil až do roku 2000. V roce 2000 odstoupil z funkce předsedy KDH a založil vlastní advokátní kancelář

Ján Čarnogurský se jako jeden z mála polistopadových politiků vždy veřejně hlásil ke svému rusofilství. Je předsedou Slovensko - ruské spoločnosti, založené v roce 2006. Valné shromáždění uvedené společnosti, které se konalo v lednu roku 2015, vyzvalo vládu Slovenské republiky, aby nepodpořila sankce Evropské unie proti Rusku.
[title]
KOMENTÁŘ

Ján Čarnogurský: Nechceme politické atentáty

Na předsedu vlády Roberta Fica politický blázen spáchal atentát. Střílel Juraj Cintula a chtěl předsedu vlády zabít. Naštěstí se mu to nepodařilo, ale život Roberta Fica byl v ohrožení. Život čtyřnásobného předsedy vlády.

Před 32 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ján Čarnogurský: Končí protiofenzíva ukrajinskou porážkou?

Celé mesiace sme čítali a počúvali o pripravovanej ukrajinskej protiofenzíve, ktorá „vráti Ukrajine všetky obsadené územia vrátane Krymu“. Začiatkom júna sa protiofenzíva konečne začala.

Před 332 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ján Čarnogurský: Nedejme se spoutat liberální politickou korektností

O Americe se říká, že své problémy rozšíří do světa a poté žádá svět, aby je odstranil jako své problémy. Podívejme se na věc podrobněji. Nejprve je třeba problém a jeho řešení správně nazvat.

Před 443 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ján Čarnogurský: Ukrajina nebojuje za Slovensko

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij podnikl v minulých dnech cestu do několika států Evropy a žádal o bezplatné dodávky zbraní pro svou zemi s odůvodněním, že Ukrajina v této válce bojuje za Evropu, brání Evropu.

Před 493 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ján Čarnogurský: Amerika na Ukrajině otáčí

Ruská vojenská operace na Ukrajině brzy bude trvat rok. Ruská armáda a jednotky Doněcka a Luganska obsadily určité území svých oblastí, i když se stáhly od Kyjeva a Chersonu.

Před 504 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ján Čarnogurský: Slovenské rakety zabíjejí na Ukrajině

Ruská televize přinesla ve zprávách na Prvním kanálu 21. ledna  záběry z donbaského města Doněck bombardovaného ukrajinskými raketami.

Před 515 dny
[title]
PROJEV

Ján Čarnogurský: Vážení občané, milí přátelé,

Před 989 dny
[title]
PROJEV

Ján Čarnogurský: Projev k výročí bitvy pod Vídní v roce 1683

Dámy a pánové!

Před 1373 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ján Čarnogurský: Kdo se bojí Slovenských branců?

V médiích propukla hysterie proti Slovenským brancům. Abychom je ještě nepotřebovali! Jejich vznik byl téměř zákonitý.

Před 2152 dny

Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?