Karel Petřík: Byl jsem u Vidláka

KOMENTÁŘ

Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

23. listopadu 2023 - 07:00

Říkám patrně, protože určitě není nikdy nic. Jeho rozhodnutí a plány na rozvinutí toho co umí nejvíc, to stojí rozhodně za pozornost.

Naši buditelé v době obrození usoudili, že je třeba mít své, tedy české divadlo. V naší zemi byla pro honoru in němčina, a to možná pomohlo vyburcovat národ k touze po českém slovu v divadle. Sbírka peněz se stala otázkou cti, a každý se snažil přispět. Vedle těch malých přispívali i velcí dárci, mecenáši, kteří nečekali, že se jim vrátí víc než vložili. Přispívali z lásky k své zemi, jejímu lidu a jeho jazyku. Tak vzniklo Národní divadlo, první tělocvična pro Sokol a kdo ví co ještě.

Vidím, že naše zem zas potřebuje jak mecenáše, tak víc Sokolů i malých dárců. Když jsem si odnášel knihy jak se starat o půdu, odnášel jsem si také dobrý pocit, že jsem přispěl na potřebnou věc, jako ti, co koupili cihlu na národní divadlo.Připomínám! To, že čtete tyto řádky, není vůbec samozřejmé. Dočasný úspěšný pokus zlikvidovat jiné než provládní šíření informací stále varuje, že není vyhráno. Podporujme, chraňme a braňme všechny ty, co nám pomáhají vyznat se v tom, co se děje. Jestli si služebníci peněz koupí naši důvěru, staneme se zcela vydáni jim na milost a nemilost se vším co máme včetně života. 

Covidová aféra je příkladem toho, jak vláda a nejen naše, snadno zrazuje své občany, a o ochraně naší země před cizími nájezdníky ani nemluvě. Je přece směšné, když chce nakoupit nejdražší útočné zbraně, a přitom pouští do naší země každého komu se zamane, a ještě nutí své občany, aby jim hradili pobyt. K čemu nám ty zbraně budou, vy kašpaři!? A toto všechno nadšeně podporují naše zkorumpovaná masmédia. Vidlák by jistě dokázal hrát výraznější roli v omezení jejich převahy. Zkusme to využít.

Karel PetříkAnketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 73%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 13%
transparent.gif transparent.gif