Karel Petřík: Dostali jsme, co si zasloužíme

KOMENTÁŘ

Volební taškařice skončila. STAČILO nahradilo na politické scéně staré ČSSD. MOTORISTÉ ve znamení pokroku nahradili kříž spalovacím motorem a vystřídali politicky zesnulé lidovce.

13. června 2024 - 07:00

Zatím co první změnu si dokážu vysvětlit a pochopit, ve druhé rozumím jen procesu sebezničení lidovců. Turkovo zázračné do politiky vzetí nechápu. Kdo ho před půl rokem znal? Čím uchvátil voliče a voličky? Politická zkušenost s ním rovná se 0! Ale zase pravda, k čemu nám byla politická zkušenost s ODS, která po volbách snad všechny své sliby otočila o 180 stupňů. Snad Turek nezklame ty, co mu to hodili na úkor třeba J. Rajchla, který našim provládním médiím mnohem víc vadí. Když pro mě Turek znamenal pouze jeden z národů Německa, Rajchl už bránil nespokojené občany proti Babišovi a Bruselu, pak proti Fialovi a Bruselu. Našim bezvýhradně probruselským médiím se stále daří manipulovat veřejnost míněním SVÝCH odborníků, poradců, nálado-měřičů a redaktorů. Malá ukázka – namlouvání mezi Vondrou a Turkem na CNN Prima – hezké, ne?!  Strana PRO je jednou z obětí této zdařilé mediální manipulace. Kolik malověrných a málo věrných odpeláší? Obrátí se špatné v dobré?

Co ale těch 64% spokojených voličů, kteří svou volební neúčastí požehnali současný stav? Ti asi začnou být akční, až si jako dítě sáhnou na fialovou rozpálenou plotnu vlastníma rukama. Dokud jim věřitelé nezabaví majetek, oni sami nebo jejich děti nenarukují do války, tak se nehnou. Možná ani potom. Budou pyšní na hrdinu nebo hrdinku, kteří padli na Ukrajině případně jinde, za nadnárodní korporace a NÁŠ milovaný Západ. 

A to přece stojí za oběti.

Prostě máme přesně to, co si zasloužíme. Každý zvlášť jsme strůjci svého štěstí, dohromady jsme strůjci stavu národa. Brusel si s námi bude dělat všechno, co mu dovolíme. Dovolíme mu FŠECKO???????

Karel PetříkAnketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?