Karel Petřík: Eskalací války bojujeme za mír a demokracii?

KOMENTÁŘ

Projevy ukrajinského prezidenta se trvale nesou v duchu, který se osvědčil Gretě T. – všem vynadej, a oni ti zatleskají.

9. dubna 2022 - 07:00
Jeho tvrzení o boji Ukrajinců za evropskou demokracii a jeho vyděračské požadavky na finanční a materiální zajištění jeho války zbytkem světa, mi připadaly nelogické, protože pokud demokracie znamená stále vládu lidu tak nechápu jejich boj za naši demokracii, když oni v tomto slova smyslu ji nikdy neměli a nemají. Jenže přihlášení se EU k jeho slovům a reálná podpora války, u mnohých našich politiků až nadšená, mě přivedla k novému chápání demokracie jako boje mocensko-politických skupin o ovládnutí země, případně kontinentu. Ukrajinská podoba tohoto boje se stala pro RF nepřijatelnou a ohrožující, až to vedlo k válce. Tato tragická válka plná všech možných vnitřních a cizích zájmů může snadno přerůst v TŘETÍ SVĚTOVOU VÁLKU.Proč snadno? Zapomenuté hrůzy ll. Světové války, desítky roků zvykání si na zničení světa jaderným konfliktem vedoucím až k netečnosti. Lhostejnost ke všem válkám rozpadající-se Jugoslávie včetně té poslední, „výchovné“ mezi NATO a Srbskem, se strachem z války, u nás nic nezmohly. Naučili nás zato strachu před covidem, nosit roušky, toleranci k omezování našich svobod a k jejich protiústavním opatřením, hlavně ale k vzájemné nenávisti. Tento stav chrání jakoukoli vládu, a to je přece hlavní! A ještě je třeba projevit neochvějnou lásku Bruselu podporou eskalace války. Naši politici a hlavně naše političky se Rusa nebojí. A naše společnost jim podle masmedií fandí. Inu kdo chce kam, pomozme mu tam, ale pak se nedivme.

Skutečnou hrozbu současného směřování krok za krokem k jaderné válce pochopili v EU snad jen Maďaři a dali to jasně znát. Pokud ale vzlétnou rakety s jadernými hlavicemi, kterých se Evropa přestala bát, budou i oni sdílet stejný osud jako my. Člověk rozumný se sám vyhubí. TO VÁS ZODPOVĚDNÉ NEDĚSÍ???   

Karel Petřík
Anketa

Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano 4%
transparent.gif transparent.gif
Ne 41%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 4%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 51%
transparent.gif transparent.gif