Zdeněk Ertl: J. Kejval se znovu sám postřelil

KOMENTÁŘ

Tento týden jsem si se zájmem přečetl stanovisko Výkonného výboru České unie sportu (VV ČUS).

25. února 2023 - 07:00

Ve stanovisku je vyjádřen kategorický nesouhlas s názorovými obraty předsedy Českého olympijského výboru (ČOV) ohledně účasti či neúčasti Rusů a Bělorusů v olympijských soutěžích, případného bojkotu příštích olympijských her atd.

S argumenty VV ČUS je možné jen souhlasit, názorové veletoče J. Kejvala jsou doopravdy ohromující. Na tomto místě nemá smysl rozebírat, proč k nim dochází, těm, kteří se pohybují v našem sportovním prostředí, je to jasné. Také není tajemstvím, že Sdružení sportovních svazů České republiky vede proti Českému olympijskému výboru několik soudních sporů, jelikož Stanovy ČOV nejsou v mnoha svých ustanoveních v souladu s u nás platným Občanským zákoníkem ani s Olympijskou chartou.

Při čtení tohoto textu jsem si ale uvědomil, že Jiří Kejval svými posledními skutky jen opětovně v praxi potvrdil, že ve vedení ČOV je uplatněn nepřípustný „vůdcovský princip“ což je, mimo jiné, porušením zásad, stanovených Olympijskou chartou.J. Kejval se sice snaží proklamovat, že řídícím orgánem ČOV je jeho výkonný výbor. Ten však faktickým výkonným orgánem ČOV není, ale je jím jeho statutární zástupce, tedy samojediný Jiří Kejval, což je v příkrém rozporu s pravidly pro složení a fungování orgánů národních olympijských výborů, které jasně definuje Olympijská charta. Variantu, že by mohlo existovat jednočlenné složení výkonného orgánu národního olympijského výboru, v Olympijské chartě prostě nenajdete.

Myslíte si snad, že zmatená vyjádření J. Kejvala v posledních dnech vyjadřovala většinové stanovisko členů VV ČOV? Zeptejte se jich…

J. Kejval se jako „svrchovaný vládce“ svými postoji k účasti ruských a běloruských sportovců na LOH 2024 nevědomky střelil do vlastní nohy, ale hlavně opět svým arogantním přístupem výrazně poškodil české olympijské hnutí a celé sportovní prostředí. Nevím jak vám, ale mně to jedno není!

Zdeněk  Ertl
Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 17%
transparent.gif transparent.gif
Ne 66%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif