Karel Petřík: J. Rajchl, na chodníku sedící

KOMENTÁŘ

Když jsem zahlédl pana Rajchla sedět na obrubníku chodníku pod okny parlamentu, napadlo mě, že si  z blízka prohlíží moc, která těmi okny vypadla, a válí se na zemi v prachu.

23. dubna 2023 - 07:00

Co jiného by přimělo nuže, který v posledních dnech zvířil bahno našeho politického rybníka, aby usedl na studenou dlažbu. Možná právě přemýšlel jak ji uchopit, aby nevyklouzla, a dokázal ji unést. Už dnes se ozývají „odborníci“, kteří vědí přesně co, kdy a jak má Jindřich udělat, aby na ně něco zbylo. Mnohem větší smečku však tvoří ti, co přehrabávají jeho život od školky do dneška s nadějí objevu nějaké zvrhlosti, a pokud nenajdou nic, tak si něco vymyslí. S tím nemají příslušníci novinářského cechu problém. Čtenář nebo divák toužící po pomluvě ji vždy najde a radostně uvěří. Co na tom, že se později, někdy i po letech prokáže lež, pomluva, nebo křivé svědectví.


Když Jindřicha ze zamyšlení vytrhla žena s přáním stisknout mu ruku, využil jsem toho, a pochválil ten nedělní SPANILÝ POCHOD a popřál sílu do dnů budoucích. Mrzí mě, že jsem zapomněl na jeho ženu. Ta má a ještě bude mít perný život. Tak nějak ale cítím, že jestli se stane Jindřich premiérem, tak tento premiér se nám nerozvede. Tento slib nikdy veřejně nevyřkl, a ani nemohl, přesto tomu nejvíc věřím.Ne, nehodlám si doma pověsit portrét Jindřicha vedle Husa, ale určitě budu mít v čele vlády raději bojovníka, než upáleného reformátora. Ti mohou zdobit prapory, posilovat naše duše, a orodovat za nás před Bohem, protože naše ústa neberou slova o lásce k bližnímu nadarmo. Nechceme být zabíjeni, ani zabíjet. Nechceme dokonce ani zabíjení napomáhat. Také to je důvodem naší nespokojenosti s tím, kam nás vedou ti, co považují krmení války za jedinou cestu k míru.  

Celá čtyřdenní protestní akce skončila ve středu podvečer, mezi vlastenci oblíbenou písní: Kde domov můj…….na kterou plynule navázala slova: Nad Tatrů sa blýská, hromy divo bijů, nebo to bylo – Nad Prahou se blýská?

Karel Petřík  Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?