Jiří Paroubek: Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

KOMENTÁŘ

Nechci své články bulvarizovat, ale v tomto případě vycházím z článku zcela bulvárního charakteru, zveřejněného na jinak seriózně se tvářícím Seznam Zprávy, novinářů Dolejšího a Stuchlíkové.

13. září 2023 - 07:00

Ti sesmolili na konci minulého týdne dílko pod názvem „Šlehačka nebo pupík? Největší milostný skandál české politiky“.

Syžet článku spočívá v tom, že uvedení autoři, z nichž jeden je zkušeným novinářským kortešem, se pokoušejí o porovnání prý největších milostných skandálů české politiky.

Novinářka Stuchlíková celkem případně přišla s nápadem zařadit mezi tyto skandály příběh Nečase a Nagyové, dnes Nečasové. Nechci se v celé věci příliš patlat (dosud jsem se tomuto tématu zcela vyhýbal), a proto jen zopakuji několik vět novinářčina zdůvodnění, proč právě tato kauza je podle ní ta nejskandálnější: „Nečas, katolík a konzervativec, s přezdívkou pan Čistý, který ve skutečnosti skrýval poměr se svou spolupracovnicí, která si zprivatizovala Úřad vlády. Žárlivé scény, vulgární nadávky, šlehačkové hrátky v kanceláři premiéra, sledování manželky premiéra rozvědkou“. No, přiznám se, že už nebudu pokračovat v dalším líčení celé té záležitosti. Co však považuje za naprosto skandální, je přístup V. Dolejšího, který do „podcastového ringu (jde) s bouřlivým vztahem premiéra Jiřího Paroubka k překladatelce Petře Kováčové, kvůli níž ukončil dlouholeté manželství“.

Ano, je pravda, že jsem se po 28 letech rozvedl se svou první ženou Zuzanou, s níž jsem ale ve velmi přátelských vztazích dosud. Dnes mě učí francouzštinu. Že se lidé rozvádějí, není nic neobvyklého, neboť v Česku se zhruba polovina manželství rozvádí. Tak to prostě je. Bulvární tisk i ten tzv. nebulvární, věnoval mému rozvodu velmi intenzivně pozornost zhruba dva měsíce poté, co se dostalo na veřejnost, že se rozvádím. A pak ještě nějaký týden trvalo, než se česká média vyrovnala s tím, že jsem se vzápětí oženil s Petrou, dnes Paroubkovou.

Ale přečtěme si ještě, co o tom píše V. Dolejší: „Láska jako marketing. Když má soupeř blondýnu, já chci taky blondýnu. Botičky od Diora, netransparentní nákupy nemovitostí, peníze v igelitkách. Nic takového jako vztah Petry a Jiřího Paroubkových česká politika nepamatuje“.

Tak především Dolejší velmi diskrétně pominul onoho "soupeře“, který má jinou blondýnu. Myslel tím tehdejšího premiéra Topolánka, který jako předseda konzervativní strany žil tak říkajíc na psí knížku se svou stranickou podřízenou. A aby toho nebylo málo, pořídili si mimo manželství ještě potomka. Nic proti tomu, ale nepsat o skandálním příběhu předsedy konzervativní strany a hledat skandál v "botičkách od Diora“ za 50 eur od řecké kmotry naší dcery Margarity, to už není jen hloupost, to je tupost a sprosťáctví.Ano, tak fungují česká média. Kauza ProMoPro byla zatušována a politicky odpovědný politik je stále místopředsedou ODS a europoslancem, neboť nad ním drží ochrannou ruku Američané. Anebo Pánbůh? Pánbůh ví… To, že se v jednom bulvárním článku objevily jakési z prstu vycucané informace o igelitce, v níž jsem prý měl já nebo Petra převážet peníze kamsi, není důkazem. Žádné netransparentní nákupy nemovitostí se nekonaly. Právě při rozvodu s Petrou Paroubkovou si soud nechal vyhotovit dlouho dozadu přehled mých příjmů a výdajů. Vymyšlené příběhy o jakýchsi milionech, které jsem si měl přehazovat doma vidlemi na koberci zveřejněné na Seznam Zprávy tehdy zase prověřovala policie a nezjistila ničeho. Stejně jako soud. Jiné pomluvy ekonomického charakteru řešil soud na ochranu osobnosti, který jsem vedl proti Jaromíru Soukupovi. A dodnes můžete najít na stránkách serveru Vaše věc sloupek pod názvem „Soud konstatoval: Soukup z TV Barrandov lže“.

Pokud by se snad chtěl V. Dolejší a Seznam Zprávy vydat cestou pomluv a lží, na kterou se před pěti lety vydal J. Soukup, skončí to stejně jako se Soukupem. Nasadím úplně stejného advokáta a výsledek bude stejný. Omluvy a finanční kompenzace stanovené soudem.

Takže, pane Dolejší, zklidněte své hormony. Přestaňte blouznit! Ostatně, že to, co jste zplodil je pitomost, vám ukázali i čtenáři vašeho jinak pravicově zaměřeného serveru. Podle více než 96% aktérů ankety považuje za největší milostný skandál české politiky činění dua Nečas – Nagyová. A naopak „řádění“ manželů Paroubkových vidí jako skandální necelá 4% respondentů.

Pane Dolejší, chce to příště lepší výběr a nenechat se unášet nenávistí anebo úkoly svých šéfů.

A to je Seznam Zprávy ještě tak neschopný, že když už jejich neschopný redaktor zjevně trefí kozla, nedokáže mu ani pomoci při hlasování… Jen tak mimochodem, hlasování se zúčastnilo v okamžiku, kdy mně byl článek přeposlán, téměř deset tisíc čtenářů...

Jiří Paroubek


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 7%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 9%
transparent.gif transparent.gif