Svátek má: Teodor

Komentáře

Tomio Okamura

poslanec PČR (Svoboda a přímá demokracie)

Je nutné prošetřit předražené zakázky na ministerstvu obrany a práce

Hnutí SPD požaduje důkladné prošetření ceny a technické specifikace smlouvy na nákup pasivních sledovacích systémů VERA NG pro naši armádu v ceně 1,5 miliardy korun, kterou podepsalo ministerstvo obrany pod vedením hnutí ANO.

Pokud se prokáže, že cena je dvakrát vyšší oproti původním odhadům a dokonce třikrát vyšší než dodávka stejného systému pro NATO, požaduje hnutí SPD vyvození jasné politické odpovědnosti a prošetření orgány činnými v trestním řízení. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) musí informovat Výbor pro obranu Sněmovny o všech okolnostech této zakázky, která budí mimořádné pochybnosti.

Za naprosto skandální považuje hnutí SPD také informace o předražení zakázky informačního systému na Ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) ministryně Maláčové (ČSSD). Žádáme opět plné prošetření věci a především doložení průběhu výběrového řízení. Na MPSV nejde o první problém. V průběhu několika posledních let byly konstatovány Nejvyšším kontrolním úřadem (NKÚ) závažné nedostatky v hospodaření a vedení účetnictví tohoto ministerstva. Ministerstvo práce a sociálních věcí má již šest let v gesci ČSSD. Podpora nepřizpůsobivých, pozitivní diskriminace a problémy v hospodaření se státními prostředky, to je faktická vizitka práce ČSSD. Hnutí SPD žádá odchod ČSSD z vlády.

Předražené tendry na ministerstvech dopravy (e-shop), obrany i práce dokazují, že Babišova vláda je nekompetentní.

Tomio Okamura