Svátek má: Michal

Profily

Profil autora

Tomio Okamura

Tomio Okamura

poslanec PČR (Svoboda a přímá demokracie)
Tomio Okamura (* 4. července 1972)

Narodil se v Tokiu, má japonské a korejské předky, ale ať se ho zeptají kdekoli ve světě na původ, prohlašuje, že je Čech. Tomio Okamura je skutečně po své mamince napůl Čech. Část dětství prožil dokonce v dětském domově a ještě před několika lety prodával v tokijském kině v malém občerstvení popcorn a colu. Dnes jeho cestovní kancelář dováží do České republiky přibližně 110 tis. turistů ročně a jako jeden z vyvolených byl nedávno představen při osobní audienci japonskému císaři jako symbol spojující Českou republiku a Japonské císařství.

Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu, viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny, do níž kandidoval v předčasných volbách z pozice lídra hnutí ÚSVIT na středočeské kandidátce. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

V roce 2012 se ucházel o kandidaturu na úřad prezidenta České republiky. Ministerstvo vnitra však po ověření podpisů na petičních arších odmítlo registraci jeho kandidatury pro nedostatečný počet podpisů.

Dne 24. března 2015 po dlouhodobých sporech byl Okamura vyloučen z poslaneckého klubu Úsvitu přímé demokracie, předsedou hnutí zůstal až do 5. května, kdy oznámil, že z hnutí definitivně odešel a spolu s poslancem Fialou a Jaroslavem Holíkem zakládá nové politické hnutí Svoboda a přímá demokracie
  Všechny články autora

Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
27%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
33%