Karel Petřík: Kdo dnes ví, koho Covid nebo vakcína nakonec zabije?

KOMENTÁŘ

Kde berou všichni ti nadšenci pro 100% proočkovanost jistotu, že se všechna ta opatření, kterými chtějí diskriminovat neočkované, neobrátí proti nim?

30. července 2021 - 07:00
Možná, že za kratší nebo delší dobu budou jejich těla reagovat na vakcínu zcela nečekaným způsobem a začnou je ničit tak, že se bez cizí pomoci neobejdou. Musí pak počítat s tím, že sklidí to, co dnes tak usilovně sází. Nemohou se divit, že jim bude odepřeno všechno to, co dnes sami odpírají a bude s nimi zacházeno v duchu příkladů jejich chování. Ve svém vlastním zájmu by měli brzdit pohrdání a nenávist k těm, které budou možná potřebovat.

Proč i v případě pečování o zdraví se projevuje zběsilá snaha o dosažení jednoty v názoru a postoji? Proč je zesměšňována a zpochybňována rozvážnost a opatrnost? Naočkovaný přenašeč je ok, ale neočkovaný důchodce je nezodpovědný hlupák a hrozba? Taková hrozba, že opilci, feťáci a příživníci znající práci pouze z filmů křičí, aby si důchodce celý život platící ze svého příjmu zdravotní pojištění, platil léčení covidu – sám.


Zákon proti neposlušným občanům byl schválen na Slovensku a bez vakciny nebo testu (občany hrazeného) si tam už brzy ani nenakoupíte. Toto jednání vlády tak dostává očkování do politiky a odmítání vakcinace se tak může nešťastně stát symbolem odporu proti její politice. Tedy proti oklešťování občanských práv na jedné straně a udělování výhod na druhé. A to je přesně pravý opak toho, čeho se údajně chce dosáhnout. Slovo „údajně“ používám proto, že skutečné cíle i dnešní politiky u nás jsou mi čím dál nesrozumitelnější.

Moje žena je naočkovaná, já ne. Máme se rádi stále stejně a v případě potřeby si pomůžeme. Ale zda já jí nebo ona mně, to ví dnes jen Bůh. Jen někteří lidé si myslí, že to ví už dnes.

Karel PetříkAnketa

Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano 4%
transparent.gif transparent.gif
Ne 42%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 4%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 50%
transparent.gif transparent.gif