Svátek má: Blanka

Komentáře

Kdo dnes ví, koho Covid nebo vakcína nakonec zabije?

Kde berou všichni ti nadšenci pro 100% proočkovanost jistotu, že se všechna ta opatření, kterými chtějí diskriminovat neočkované, neobrátí proti nim?

Možná, že za kratší nebo delší dobu budou jejich těla reagovat na vakcínu zcela nečekaným způsobem a začnou je ničit tak, že se bez cizí pomoci neobejdou. Musí pak počítat s tím, že sklidí to, co dnes tak usilovně sází. Nemohou se divit, že jim bude odepřeno všechno to, co dnes sami odpírají a bude s nimi zacházeno v duchu příkladů jejich chování. Ve svém vlastním zájmu by měli brzdit pohrdání a nenávist k těm, které budou možná potřebovat.

Proč i v případě pečování o zdraví se projevuje zběsilá snaha o dosažení jednoty v názoru a postoji? Proč je zesměšňována a zpochybňována rozvážnost a opatrnost? Naočkovaný přenašeč je ok, ale neočkovaný důchodce je nezodpovědný hlupák a hrozba? Taková hrozba, že opilci, feťáci a příživníci znající práci pouze z filmů křičí, aby si důchodce celý život platící ze svého příjmu zdravotní pojištění, platil léčení covidu – sám.


Zákon proti neposlušným občanům byl schválen na Slovensku a bez vakciny nebo testu (občany hrazeného) si tam už brzy ani nenakoupíte. Toto jednání vlády tak dostává očkování do politiky a odmítání vakcinace se tak může nešťastně stát symbolem odporu proti její politice. Tedy proti oklešťování občanských práv na jedné straně a udělování výhod na druhé. A to je přesně pravý opak toho, čeho se údajně chce dosáhnout. Slovo „údajně“ používám proto, že skutečné cíle i dnešní politiky u nás jsou mi čím dál nesrozumitelnější.

Moje žena je naočkovaná, já ne. Máme se rádi stále stejně a v případě potřeby si pomůžeme. Ale zda já jí nebo ona mně, to ví dnes jen Bůh. Jen někteří lidé si myslí, že to ví už dnes.

Karel Petřík


Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
45%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
27%