Ján Čarnogurský: Kdo se bojí Slovenských branců?

KOMENTÁŘ

V médiích propukla hysterie proti Slovenským brancům. Abychom je ještě nepotřebovali! Jejich vznik byl téměř zákonitý.

31. července 2018 - 07:00
Slovenská armáda není schopna ubránit ani Bratislavu. Její stavy klesají a generálové a politici NATO ji přisoudili roli účasti na zahraničních misích a ne úlohu obrany vlastní země.

Ministr obrany Gajdoš řekl, že nikdo si zde nebude hrát na armádu. Problém je v tom, že slovenská armáda si hraje na armádu.

Máme zvyšovat branný rozpočet jen, abychom měli zač kupovat drahé americké zbraně, naposledy letadla. Ale v Sýrii se ruské letadla ukázaly lepší než americké a jsou i levnější. Buďme rádi, že máme mladé muže, kteří ve volném čase cvičí obranu vlastní země. Bez zbraní.

Druhým důvodem je zvrácená ideologie, která ovládla tuto zemi. Vlastenectví se stalo téměř nadávkou. Slovenští branci pěstují aktivní vlastenectví. Cvičí se na obranu Slovenska, kdyby to bylo nutné a zároveň pomáhají tam, kde se vyžaduje organizovaná mužská síla. Při pochodech LGBT nepomáhají. Sluníčkářská média je za to kritizují a dávají najevo, že by přivítali jejich zákaz. Pokud by se tak stalo, pozvu je cvičit do Zamaguří a maskovat to sbíráním hřibů.

Nečetl jsem, že by naše média požadovali zátah policie na mládežnické kluby, kde se kouří marihuana. Četli jste v našich novinách kritiku vystoupení Pussy Riot v moskevském chrámu a jeho znesvěcení? Na festivalu Pohoda je oslavovali. Když jsem před pár lety navrhoval šéfovi Pohody vystoupení dobré ruské rockové skupiny podle vlastního výběru, odmítl.

Slovenští branci dělají dobře, že se připravují na obranu vlasti. Samo o sobě je to chvályhodná činnost. Ani nevíme kdy se mohou vyskytnout situace, kdy budou jediní, kteří budou bránit bezbranných občanů a pořádek v této zemi.

Asi před měsícem francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, že ve Francii je 1 500 tzv. No go zón. Do nich se bojí vstoupit i francouzská policie. U nás zatím nejsou, ale kdyby byly, věřím, že velitel Slovenských branců Švrček by dal příkaz svým mužům, aby do nich vešly. Policie by se bála, protože by nevěřila, že se jí zastane její ministr proti médiím, které dnes brojí proti Slovenským brancům. Už se to stalo vícekrát.

Slovenským brancům vytýkají blízké vztahy k Rusku. Inu, nejsou blízké nad normu. Ale nevím, co našim sluníčkáům tak vadí na Rusku, na putinovském Rusku. Putin přece stabilizoval prostor od Ukrajiny po Tichý oceán. Zásobuje Evropu naftou a plynem a svět obilím. Na Středním východě porazil teroristy a znemožnil jim odřezávat lidem hlavy a vyhánět statisíce, zejména křesťanů, do Evropy. Last but not least. Množí se signály, že po Spojených státech Rusko převezme roli "posledního" ochránce Izraele. Bude to asi jiná ochrana než americká, ale Rusko nedá Izraeli zaniknout.

Na ráně je jejich spojenectví s Nočními vlky na Slovensku. Jsou velcí chlapci, milující jízdu na motorkách. Dobrý voják Švejk řekl, že každý blbne svým způsobem. Noční vlci v Dolní Krupé jsou převážně Slováci. Čím to je, že ruští motorkáři dokázali získat pro svůj název a pro svůj styl života i motorkáře v zahraničí? Němečtí, američtí, francouzští a jiní ne. Mimochodem, ruští motorkáři alespoň z poloviny jezdí na amerických motorkách Harley Davidson. Co je na tom špatného, že motorkáři kolektivně jezdí klást věnce na hroby svých krajanů, padlých ve válce na správné straně? Ať zbylí Slováci, Poláci, Češi a novináři SME - DenníkN - .týždeň založí také svůj motorkářský klub, dají mu dostatečně přitažlivou ideu a mohou soutěžit s Nočními vlky.

Podstata spočívá v něčem jiném. Vláda Západu  asi končí. Výměnu států na čele světa doprovázejí dosud nevídané jevy. Mohou mezi ně patřit i Slovenští branci nebo Noční vlci, ale to je ten lepší případ. V knihkupectvích je právě kniha amerického historika Grahama Allisona Osudová past o vzestupu Číny na místo Spojených států v čele světa. Poučení od řeckého historika Thukididesa spočívá v tom, že výměna na čele se většinou odehrává ve formě války. Nyní by to byla jaderná válka.

Ján Čarnogurský


Anketa

Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano 4%
transparent.gif transparent.gif
Ne 41%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 4%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 51%
transparent.gif transparent.gif