Svátek má: Michal

Komentáře

Jan Zahradil

europoslanec (ODS)

Konec stěhování Evropského parlamentu?

Evropský parlament dnes vyhlásil klimatickou nouzi v celé Evropské unii. Podle europoslanců ODS nemá takový krok žádnou oporu v unijním právu. Do rezoluce ale prosadili výzvu, aby se členské státy dohodly na jediném sídle Evropského parlamentu.

„Evropský parlament vyhlásil stav klimatické nouze. Hystericky v něm vyzývá Evropu i celý svět, aby bojovaly proti klimatické změně. Měl by ale především začít sám u sebe. Navrhl jsem proto, aby Evropský parlament snížil svou vlastní uhlíkovou stopu tím, že ukončí pravidelné stěhování mezi Bruselem a Štrasburkem a zvolí si jen jediné sídlo. Hlasování ukázalo, kdo to s bojem s klimatickými změnami myslí vážně a kdo o klimatické krizi jenom káže vodu a sám pije víno," uvedl autor pozměňovacího návrhu a koordinátor frakce EKR ve výboru pro životní prostředí Alexandr Vondra.

„Dvě sídla Evropského parlamentu jsou přežitek minulé doby. Stěhování stojí desítky milionů eur ročně a zároveň má zbytečný negativní dopad na životní prostředí. Nyní je řada na vládách jednotlivých členských států, aby přesvědčily prezidenta Macrona, aby s úpravou smluv souhlasil. Je to totiž zejména jeho frakce (a Andreje Babiše), která proti klimatickým změnám nejvíce bojuje," dodal předseda europoslaneckého klubu ODS Jan Zahradil.

 

Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
27%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%