Svátek má: Jitka

Komentáře

Mediální velkopodvody kolem volby prezidenta?

Média na nás všechny chrlí kde co, hlavně aby se jejich zprávy prodávaly a tak byl zasažen i čtenář reklam, která zprávy doprovází. Co na tom, že zprávy jsou od pravdy hodně daleko. Goebels věděl co a jak.

Jeho učení má následovatele...

Názory v textu jsou jen od běžného sledovatele určitě nezmanipulovaného zpravodajství. Používají se jen částečné a mnohdy manipulativně upravené zprávy?

Z dění kolem voleb hlavy státu média nasolily mnoho otázek
Jestliže jsou média plná tím, jak je těžké na Ukrajině dostat vízum do ČR. Kolik mafiánů se živí tím, jak za úplatky lze vízum dostat přednostně. Z toho plynou otázky. Jestliže nahá Ukrajinka vydávající se za novinářku měla vízum - kdo z českých novinářů uplatil ukrajinské mafiány, aby ho dostala? Nebo ta mafie z Ukrajiny sahá mezi naše novináře, že to oni se podílejí na obchodu s vízy? Že není něco v pořádku ukazuje bleskové vyřešení věci s vyhoštěním, aby se třeba někdo nezajímal více? Jak se tato žena dostala mezi novináře? Kde jak nacvičovala své vystoupení?

Jistě proběhlo pečlivé vyšetření jejího činu včetně jeho rekonstrukce - existuje nějaký záznam, kolikrát bylo třeba kolika policistům, kolika státním zástupcům a kolika soudcům ukázat rekonstrukci činu, aby vedle prezidenta, i oni se nabažili tím, co bylo organizátory akce (kdo je to?) určeno přednostně jen očím státníka? Byli by všichni vyšetřující zvrhlými chlípníky, jestli by takto postupovali? Nebylo by to nic divného - už jsem dříve psal, jak jeden soudce viděl fotku ženy vykonávající ústy uspokojení muže v jeho pase a soudce rozhodl, koho konkrétně část těla v ústech je. Věřím, že takový znalec v tomto oboru v naší justici není sám.

Pak jsme se dověděli (včetně obrazové dokumentace), že nějací lidé ze štábu vítězného prezidenta zaútočili na novináře. Kdo to byl ten štáb, když kandidát Zeman neměl štáb, protože žádnou kampaň nedělal?
Snad jeho žena a pár přátel, kteří sbírali podpisy. Na jedné fotografii jich je zhruba 15. Vyhrazený, a organizátory zaplacený prostor byl pro příznivce a přátelé vítěze voleb. Setkali se, zaplatili si své jídlo a pití... Jestliže byly útočící osoby s označením za novináře v místnosti určené pro ten neexistující štáb - vytvořili si sami pro sebe a ze sebe pro svá média tento štáb, aby mohli tvrdit, že to byla Zemanova skupina? Tak by to mohli ale rozšířit na všech 1747 ubytovaných z toho hotelu.

Nutno přiznat, že nešlo jen o účelová vytváření neexistujícího štábu, ale hlavně šlo o hladové vrhání se na jídlo a pití, které si zaplatili jiní lidé, než ti, kteří se na ně vrhali. Podle záznamu dokonce byla od stolu s jídlem odháněná nějaká Pavlína Kosová, která ječela, aby se jí nedotýkali. Jde o "členku štábu" (to z ní udělali jiní novináři), která je živena za svou účast na kradení cizího jídla. Takto ji živí miliardář Ivo Lukačovič v internetové společnosti SEZNAM. Tady by šlo aplikovat spojitosti s osobou blízkou panu Ivu Lukačovičovi, ale to už je mimo hladový útok..


Zajímavé je, že v uveřejněných záznamech chybí nějaká část filmů (od více redaktorů - kameramanů) Napřed indisponovaného novináře někdo odnášel na pódium a pak najednou STŘIH a už byly jen záběry ze snah dostat co nejexkluzivnější záběr, možná umírajícího, s lidmi od záchranky? Co se dělo mezi tím Kde ty záběry zmizely? Jaký časový usek byl vystřižen a co se kde tam dělo? Jestliže indisponovaný člověk je černovlasý, to by třeba mohl být židovského původu - proto někteří tak moc toužili natočit si něčí smrt - dalšího žida? Antisemitismus bují všude, dokonce i silně opět roste v samotném Německu, proč by třeba někdo se někomu nechtěl zavděčit a úspěšně prodat záběry ze smrti žida? Za holocaustu byly také zběsilé štvanice na židy.

Nyní se prý má věci zabývat OBSE - tak se to v některých médiích objevuje. Činnost této organizace v oblasti médií (FRoM) nepíše nic o tom, že by se zabývala neshodou dvou novinářů. Chráněných oblastí je hodně, ale vůbec nelze tušit, kterou jejich činnost lze užít k šetření hladových novinářů, kteří touží po natočení smrti člověka.

Pocházím z Karvinska, kde je hodně horníků i jinak těžce pracujících lidí. Třeba ti z Havířova a Bohumína by určitě takovým hyenám toužícím po cizím jídle smrti člověka dali co proto a mohli by si tak jít stěžovat leda na lampárnu. Ono už za totality tam nenáviděli vyžírky a nepravedlnost - proto také komunisté tam měli speciální pohotovostní oddíl, který se stejně bál, že v případě konflitu by to schytali. Tam se senzacechtiví novináři nevydají, aby udělali reportáže ze života místních lidí - pravda, tam by těžko kradli cizí jídlo.


Karel Světnička

Koho byste zvolili za prezidenta České republiky?