Jan Skopeček: Ministryně financí odmítla zrušit superhrubou mzdu

KOMENTÁŘ

Ministryně financí Alena Schillerová odpískala v dnešním rozhovoru pro Novinky.cz mnohokrát slibované zrušení superhrubé mzdy.

2. března 2020 - 07:00

Odpískala tak zjednodušení daňového systému, snížení daňové zátěže a především růst čistých příjmů aktivních, pracujících lidí.

Ministryně Schillerová se chová jak strýček Srkblík v sukni, když není schopna se podělit s aktivními, pracujícími lidmi alespoň o menší část ze stovek miliard korun navíc, které jí přinesl v posledních letech do státní pokladny slušný ekonomický růst. Nežijeme nicméně v kreslené pohádce, ale v daňovém prostředí, které je kvůli této vládě a tedy rekordnímu daňovému břemeni a složitosti nejméně přívětivé v novodobých poměrech ČR.

Ukazuje se, že premiér Babiš a ministryně Schillerová jsou v otázce snižování daní jen obyčejné slibotechny. Zrušení superhrubé mzdy oba opakovaně slibovali, obsahuje to i programové prohlášení jejich vlády. Když s tímto návrhem přišla do Sněmovny ODS, byl návrh odmítnut s tím, že vláda připraví návrh lepší. Nepřipraví nic. Na nižší a jednodušší daně si občané musí počkat do doby, až hnutí ANO odejde z vlády.

 Jan Skopeček


Anketa

Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?