Zdeněk Ertl: My a naše tělesná hmotnost

KOMENTÁŘ

Součástí průzkumu na téma Sport a stát, který Vám dnes už počtvrté představuji, byly i otázky, zda se občané aktivně starají o svoje zdraví či zda pandemie Covid-19 ovlivnila jejich tělesnou hmotnost.

18. listopadu 2021 - 07:00

Řešíte svůj způsob stravování s ohledem na zdraví a tělesnou váhu?

 

Je stav, kdy se cca 40 % lidí snaží stravovat zdravě a hlídat si svoji tělesnou hmotnost a téměř 50 % dospělé populace tyto záležitosti naopak neřeší, v pořádku? Odpovězme si každý sám, zda patříme k té odpovědnější menšině nebo k lehkovážné většině, která si nepřipouští, že mezi stravovacími návyky a zdravím existuje souvislost.   

Došlo ke změně Vaší tělesné hmotnosti během pandemie Covid-19?
 


Téměř 13 % občanů „pomohl“ Covid snížit tělesnou hmotnost, naopak cca 32 % respondentů se během protipandemických opatření hmotnost poměrně výrazně zvýšila. Bude tento trend pokračovat, nebo máme potenciál jej ovlivnit ve smyslu vědomého snižování tělesné hmotnosti?

Zdeněk Ertl

----------
Průzkumu společnosti SANEP na téma Sport a stát se aktivně účastnilo 3536 respondentů ve věku nad 18 let, metodologie (pohlaví, věkové skupiny, příjmové oblasti, vzdělání, velikosti místa bydliště) korespondovala s demografickým složením obyvatelstva České republiky, statistická odchylka zjištěných dat je ±1,5 %.
Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 65%
transparent.gif transparent.gif
Ne 18%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif