Martin Kupka: Mýto po roce 2019? Chaos v režii hnutí ANO

Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny projednal budoucnost výběru mýta v České republice poté, co ÚOHS vydal zákaz plnění smlouvy na dodavatele systému od roku 2020.

4. října 2019 - 07:00
Podle poslanců opoziční ODS vystoupení ministra dopravy nepřineslo potřebné odpovědi, ale naopak vyvolalo další řadu otázek.„Budeme možná svědky unikátní situace, kdy ČR bude mít dva mýtné systémy. Jako jediná země na světě! Bohužel z toho můžou vyplývat velmi závažné ekonomické škody. Je to plná odpovědnost současné vlády. Přestože jsme od Andreje Babiše slyšeli, že rezorty přece vedou odborníci a máme je nechat makat, tak České republice hrozí arbitráže. Ještě vážnější je ale hrozba chaosu, která se dotkne tisíců řidičů a dopravců,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka s tím, že nikdo z vlády a odpovědných úřadů není schopen garantovat a dokonce ani odhadnout, jak to celé dopadne.

„Mrzí mě, že tento spor má jediného poraženého a tím je Česká republika. Nacházíme se v naprosto absurdní situaci, kdy se ČR připravuje na spuštění mýta podle smlouvy, která nám dnes nedává jistotu, že za rok bude platit. Hrozí tak mnohamiliardové škody placené z kapes daňových poplatníků. To je výsledek několikaleté práce hnutí ANO na Ministerstvu dopravy,“ dodává místopředseda kontrolního výboru Vojtěch Munzar.

 


Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 44%
transparent.gif transparent.gif
Ne 18%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 38%
transparent.gif transparent.gif