Martin Kupka

poslanec PSP ČR (ODS)
[title]
Mgr.Martin Kupka (*28. října 1975 v Jilemnici)

místopředseda strany, uvolněný starosta obce, člen regionální rady, předseda oblastního sdružení

Vzdělání: 1994 – 1998 - Fakulta sociálních věd UK v Praze, žurnalistika 1998 – 2001 - Fakulta sociálních věd UK v Praze, masová komunikace

Profesní zkušenosti: Devítiletá praktická zkušenost rozhlasového moderátora a redaktora (Český rozhlas 2 - Praha a Český rozhlas 3-Vltava) Osmiletá manažerská zkušenost ve funkci ředitele a organizátora festivalů vážné hudby v Karlových Varech a v libereckém regionu Působení ve funkci tiskového mluvčího Magistrátu hl. m. Prahy v letech 2001 a 2002 (komunikace města v krizových situacích – povodně 2002 a Summit NATO; zavedení moderních způsobů komunikace – SMS, Call centrum) Externí spolupráce s Českou centrálou cestovního ruchu (rozsáhlý projekt odstraňování 55 překážek rozvoje cestovního ruchu v České republice) Založení a vedení vlastní společnosti zaměřené na služby v oblasti mediálního poradenství a PR (klienty byly například Ministerstvo životního prostředí, Česká inspekce životního prostředí, Magistrát města Karlovy Vary a další) Působení ve funkci tiskového mluvčího Středočeského kraje od roku 2003 (vytvoření a zavedení jednotného vizuálního stylu kraje, rozšíření krajského periodika, vytváření pravidelných týdenních televizních magazínů, krizová komunikace v době jarních povodní 2006, zřízení call-centra, založení –Středočeské turistické a informační služby) Od ledna do května 2009 - řízení komunikace Ministerstva dopravy v roli mluvčího a ředitele Odboru komunikace s veřejností (spuštění projektu Nezvratné osudy, zajištění další fáze kampaně Nemyslíš zaplatíš, aktivity BESIP, příprava nového jednotného vizuálního stylu)

Od června 2009 do června 2010 – vedení mediální sekce ODS a zajištění části kampaně před sněmovními volbami (advertorialy, volební časopis Jasně, internet, všechny mediální projekty) Od července do listopadu 2010 - mluvčí vlády a ředitel tiskového odboru Úřadu vlády ČR V současnosti - starosta obce Líbeznice.

Od roku 2016 zastupitel Středočeského kraje (v letech 2016 až 2017 také náměstek hejtmanky). Po přezkoumání výsledků sněmovních voleb 2017 Nejvyšším správním soudem byl prohlášen zvoleným poslancem namísto Petra Bendla.


[title]
KOMENTÁŘ

Martin Kupka: Nedopustíme další násilné omezení - ve hře je pozemní televizní vysílání

Předsedkyně Rady ČTÚ naznačila omezení pozemního televizního vysílání po roce 2030.

Před 617 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Martin Kupka: Akce kulový blesk v převodech lesů v hodnotě 15 mld. korun

K 1. červenci došlo k převodu 73,5 tisíce ha lesů mezi Lesy České republiky a Vojenskými lesy a statky ČR.

Před 693 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Martin Kupka: Kauz kolem ministra Arenbergera bylo dost, měl by odstoupit

Od nástupu Petra Arenbergera na pozici ministra zdravotnictví se až příliš často objevují menší či větší kauzy spojené s jeho nepřiznaným majetkem,...

Před 742 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Martin Kupka: Stavební megaúřad odmítáme, je hrozbou pro Českou republiku

Bojujeme za rozumný stavební zákon. Přicházíme s řešením, které zajistí jednodušší a rychlejší povolování staveb, ale bez zbytečných nákladů navíc.

Před 792 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Martin Kupka: Máme za sebou černý týden digitalizace v Česku

Stát v končíčcm týdnu dokázal definitivně rozvrátit prázdný marketingový slogan o „country for future".  

Před 797 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Martin Kupka: Hrozící kolaps základních registrů? Totální selhání Babišovy vlády!

Vyjádření ministerstva vnitra, které hovoří o tom, že se brzy dostanou systémy základních registrů na hranu svých možností, považuji za naprosté selhání vlády Andreje Babiše a ministra vnitra Hamáčka

Před 799 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Martin Kupka: Ministr zdravotnictví musí odkrýt karty

ODS žádá ministra zdravotnictví Blatného, aby zveřejnil přehlednou tabulku, jak stát rozdělil všechny doposud doručené vakcíny proti COVID - 19.

Před 866 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Martin Kupka: Kompenzace obcím ve výši 1 250 Kč na občana zachraňuje investice

V těchto dnech putují na účty měst a obcí finanční prostředky, které mají podle nedávno přijatého zákona obecním a městským rozpočtům kompenzovat pokles daňových výnosů.

Před 1023 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Martin Kupka: Středočeská záchranná služba potřebuje pomoc!

Středočeská záchranka po koronavirové krizi prochází těžkou zkouškou.

Před 1096 dny

Anketa

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano 14%
transparent.gif transparent.gif
Ne 30%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 56%
transparent.gif transparent.gif