Svátek má: Bohuslava

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Nápady ministryně Marksové

Ministryně Marksová je spolu s ministrem Dienstbierem nepřebernou studnicí nápadů této vlády, které dle jejich mínění mají zlepšit život občanů, a to i za předpokladu, kdyby se jim to nelíbilo.

Mnozí z nás mají pocit, že v případě obou ministrů platí čím méně toho dělají, tím méně nám uškodí. Mají touhu něco neustále nařizovat, např. povinné kvóty, poté zas vymyslí zcela neuchopitelné ustanovení zákona jako ochranu před stresem v práci či chtějí omezovat právo pronajímat vlastní nemovitost.

Hýří i dalšími nápady, které jsou proti zdravému rozumu, zato mají pořádnou kadenci. To se jim nedá upřít. Nyní ministryně navrhuje odstranit nutný souhlas partnera při umělém oplodnění. Marksová má obecně odpor k tradičním modelům rodiny.

Náš zájem by měl být především zájem dítěte, které by mělo získat vzory a vyrůstat s matkou i otcem, o což se ženy ve většině případů snaží. Návrh ministryně Marksové směřuje k tomu, že se u nás má rodit více dětí bez plnohodnotné rodiny. Chápu, že otázka mateřství je jistě důležitá, ale práva dítěte budou mít pro mne vždy přednost. Neúplná rodina má své negativní faktory při postupném formování dítěte, což vychází i z veřejně dostupných vědeckých studií na dané téma. Potřebujeme naopak podporu klasického rodičovství, protože jakkoliv otřepaná fráze “rodina je základ státu” bude platit vždy

I nám ženám se lépe žije, pokud najdeme partnera, který s námi bude řešit problémy spojené s výchovou dítěte a sdílet i radosti nad tím, co naše dítě dokáže. Mám za to, že právě podpora rodiny je to, čím by se měla ministryně intenzivně zabývat.

Miloslava Vostrá