Petr Fiala.: Nemám pochopení pro absurdní, polovičatá a nespravedlivá opatření v boji s COVIDEM

KOMENTÁŘ

Mám pochopení pro opatření v boji s pandemií. Ale ne pro absurdní, polovičatá a nespravedlivá. Vláda zavádí tvrdý lockdown, ale jen pro soukromý život.

28. února 2021 - 07:00
Jednoduše řečeno: Kde nikdo není, tam nesmíte, do práce mezi spousty lidí ano. Vláda zcela nepřijatelně zasahuje do života rodin. Na to podle mého hlubokého přesvědčení nemá stát v žádné situaci právo. Tyto vládní restrikce jsou úplně mimo. Nemoc Covid19 je nebezpečná. Tato vládní opatření ale také. Používejme zdravý rozum a naši odpovědnost. Dodržujme hygienické zásady, dobrovolně se omezme. Vláda nás neochrání, vakcína a odpovědné jednání ano.

Vláda Andreje Babiše během uplynulých 12 měsíců dovedla zemi na první místa v šíření koronaviru a v počtu mrtvých. Premiér by neměl házet vinu na opozici, ale raději pokorně mlčet a využít našich nápadů, abychom si s pandemií poradili. ODS a celá opozice přišla během koronavirové krize s řadou konkrétních opatření, které následně převzala vláda - odpuštění odvodů, dávka pro OSVČ, zmrazení půjček a hypoték, odložení EET, příspěvek na nájemné. Náš AntiCOVID tým přichází každý týden s konkrétními návrhy, jak zlepšit očkování a testování, jak chránit učitele, jak zabránit šíření nákazy ve firmách apod. My máme konkrétní plán, vláda jen tápe.

Petr Fiala


Anketa

Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?