Karel Petřík: Petr a Eva na HRAD

KOMENTÁŘ

Vojenští rozvědčíci a politruci patřili nejen k nejlepším oporám armád Varšavské smlouvy ale celého východního bloku.

20. ledna 2023 - 07:00
Že se po třicetiletém pokusu vybudovat v naší zemi demokracii stane prezidentem vojenský agent a první dámou pplk. politruk, nepovažuji za nečekané překvapení. Neumím si před listopadem představit dokonalejší kádrový profil, řadící jeho majitele k tomu nejspolehlivějšímu, co náš socialistický tábor měl. Nemůže být náhoda, že se většina naší společnosti rozhodla svěřit nejprestižnější funkci prezidenta a první dámy právě tomuto páru.

Naše vlast se podle všeho chystá znovu navázat tam, kde jsme v roce 1989 svůj vývoj přerušili. Samozřejmě se vším, co k tomu patří. Revoluční nadšení mládeže, vždy pokrokoví umělci a novináři v čele a překážející venkov. Starý socialistický blok vedený SSSR nahradil dnes blok USA a EU, kterým na cestě k socialismu jejich typu překáží Rusko. Tuto překážku se právě nový blok, vedený tou správnou částí světového kapitálu, snaží odstranit. Rusko zradilo myšlenku socialismu, internacionalismu, odmítá se do tohoto dějinného procesu zapojit, a dokonce nechce uznat vůdčí roli USA a EU. A to se neodpouští!Jsem přesvědčen, že volba tohoto, před mnoha lety ideologicky zakaleného páru do čela státu, posílí místo naší země v novém budovatelském úsilí, a doma zasype příkopy mezi starými a novými progresivisty. Touhu po sociální rovnosti má náš národ v genech, a tak se vrací jako kometa. Jen s jinými hesly a prapory. Zase získáme přesně to, co si zasloužíme, stejně jako v roce 1948. Naše mladá EU avantgarda bude volit staré pardály, protože vrána k vráně sedá a na věku nezáleží.

Boj o prezidentství mezi generálem a politikem je vlastně jen o cestě, kterou s EU půjdeme. Babiš tvrdí, že nechce z naší země udělat BOJIŠTĚ. Tomu pravděpodobně nezabrání, ani když se prezidentem stane. Válečnému nadšení naší vlády, a její podpora národem, který zatoužil po spanilé jízdě na východ, se zabránit nedá. ZKUSIT SE TO ALE MUSÍ !!!

Karel PetříkAnketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 66%
transparent.gif transparent.gif
Ne 17%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif