Svátek má: Xenie

Komentáře

Tomio Okamura

poslanec PČR (Svoboda a přímá demokracie)

Podporujeme referendum o vystoupení ČR z EU

Prosazení ústavního zákona o referendu a podpora referenda o vystoupení ČR z EU je pevným bodem volebního programu SPD.

Jsme jediná významnější politická síla, která se hlásí k odchodu z EU na základě vůle občanů vyjádřené v referendu. Nechceme divoký rozchod, ale stejně jako ve Velké Británii chceme respektovat názor občanů a aktivací příslušného článku Lisabonské smlouvy zahájit odchod z EU. Naše hnutí SPD prosazuje co nejužší spolupráci suverénních evropských států na základě vzájemné dohody. Bez diktátu Bruselu.

A dnes je zřejmé, že nebudeme v tomto názoru sami. K odchodu z EU směřují i Polsko a Maďarsko. Právě ve spolupráci těchto zemí vidí SPD politické a bezpečnostní ukotvení střední Evropy. Strany, které odmítají referendum o vystoupení ČR z EU (ANO, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, ODS, TOP 09, Piráti, Zelení) tím fakticky podporují příchod imigrantů, islamizaci a ekonomické vykořisťování České republiky.

SPD považuje za skandální výroky předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který hrozí občanům požadujícím referendum o vystoupení z EU soudem za vlastizradu. Je to nehorázné zastrašování voličů. Rétorika pana Kalouska připomíná slovník soudců nacistických německých soudů v době okupace, odsuzujících české vlastence k smrti za zradu Říše.

Tomio Okamura