Svátek má: Blanka

Komentáře

Pomalé a rychlé šílenství

Na setkání s přáteli jsem se jim svěřil, že jsem po pečlivé analýze současného společensko – ekonomického vývoje došel k závěru, že jediné řešení budoucnosti vidím v sebevraždě.

Bylo ticho. Nikdo nevěděl, zda si dělám legraci, nebo jsem zešílel. Nechal jsem je krátce trápit nad mým duševním zdravím a pak pokračoval: Vidím, že jsem vás zaskočil, ale pokud si myslíte, že jsem magor, tak se vás ptám – a co vy? Koho a vlastně co budete volit v podzimních volbách? Které strany, podle vás, nevedou tento stát a nás všechny k národní, ekonomické, morální a politické sebevraždě?! Vládní a většina opozičních stran řeší hlouposti, perou se mezi sebou o zbytek moci, kterou stále více uzurpuje Brusel, nad zemí, kde bude český jazyk za pár let řečí menšiny.A já se ptám vás, co náhodou čtete tyto řádky: Zajímá vás i něco jiného, než kolik a čeho vám která strana slíbí? Zajímá vás, jak budou politici plnit své sliby, když přijdeme o naši zem a vládu nad ní? Už dnes dělají pohůnci Bruselu vše pro jeho zbožštění a upevňují víru v jeho neomylnost a svrchovanou moc. Kolik z nás protestuje proti omezování našich práv a svobod? Kdo je znepokojený prohlášením očekávaného příštího premiéra, že si umí představit muslimskou Evropu? / Toto odvoláno jako projev nerozvážnosti 29letého dítěte./ Je zvláštní, že tento postoj nevyděsil ani ty, kteří by v tomto případě skončili na dně Macochy i se svými duhovými vlajkami.

Tornádo na Moravě prokázalo, že nejsme lhostejní k osudům a neštěstí svých bližních. Nebuďme lhostejní ani ke svému vlastnímu osudu a pečlivě zvažujme co nám ti, kteří nás chtějí vést, slibují a kam nás povedou.

Pokud jste si někdy položili otázku, proč od nás po Mnichovu v roce 1938 všichni Židé neodešli, tak myslím proto, že jsou jako my. Nedokázali si představit události, které se pak staly.

Karel Petřík


Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
45%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%