Svátek má: Svatoslav

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Pozdní probuzení

Dějí se to věci. V neděli mnozí z nás se zájmem sledovali pořad Václava Moravce v České televizi. Byli jsme zvědaví, jak na otázky odpoví exministr financí Babiš.

Jaké však bylo naše překvapení, když ve studiu zůstala prázdná židle. Přitom v minulém týdnu stihl spoustu vlastních aktivit, včetně křtu knihy. Sebejistý Babiš tak zřejmě předpokládá své vítězství v parlamentních volbách. Staré přísloví ale říká, že žádný strom neroste do nebe. Uvidíme, jak to dopadne s ambiciózním politikem z hnutí ANO.

Poslaneckou sněmovnu čekají ještě dvě schůze. Koalice proklamuje, že chce ve Sněmovně stihnout schválit 35 zákonů. Je škoda, že si toto vládní představitelé i jejich poslanci neuvědomili o trochu dřív. Na spoustu věcí, které zcela zbytečně odkládali a nedostaly se na pořad jednání, měli prakticky celé čtyřleté období. Odkládání návrhů zákonů z dílny klubu KSČM se stalo již tradicí. Opozice bude mít patrně i při tomto jednání červnové schůze smůlu.

Je tak trochu škoda, že si dříve premiér a jeho partneři neuvědomili, že projednání 35 zákonů nemohou stihnout ani kdyby pracovali 24 hodin denně. Přemýšlet měli mnohem dřív, když zbytečně nastolovali obstrukce a neměli chuť se zabývat zákony, které nepocházely z jejich pera. Kdo však nejvíce na tuto laxnost doplatí, budeme opět všichni. V současné době očekáváme spory a obstrukce, které jsou vládním partnerům tolik vlastní. Tato koalice sama odpískala i zákon o sociálním bydlení či zákon o zálohovém výživném. Jejich spory tak se vší pravděpodobností připraví občany o možnost zlepšení jejich života.

A tak věřím, že při podzimních parlamentních volbách budeme všichni pečlivě přemýšlet, komu dáme svůj hlas.

Miloslava Vostrá