Karel Petřík: Premiér, ještěrka, válka a mír

KOMENTÁŘ

Když jsem po vyslechnutí premiérova názoru, že volby do parlamentu EU jsou důležité, protože nám umožňují ovlivnit evropskou politiku, vypnul jsem ze zdravotních důvodů TV a šel jsem to vydýchat na zahradu.

31. července 2023 - 06:30

Šourám se dopoledne posečenou trávou a tu vidím slepýše s rozpáraným břichem a vyteklými střevy. Umíral a mě zaplavila vlna lítosti. Mám rád tyto podivné ještěrky a seču trávu ve výšce, kterou jsem pro ně pokládal za bezpečnou. Náhle se jeho hlava zvedla pár centimetrů nad zem a z otevřené tlamičky vyšel těžko popsatelný zvuk. Slyšel jsem v něm bolest, obžalobu, marnost i loučení… Rázem jsem zapomněl na premiéra a všechny ty lži, kterými nás on a celá vláda krmí. Dal bych nevím co za život toho nešťastně a zbytečně umírajícího tvorečka. Následně mnou projela vlna zlosti. Najednou jsem si přál, aby všichni ti podporovatelé a fandové války stáli nad roztrhanými, hořícími, zohavenými, zbytečně umírajícími, a z posledních sil křičícími ústy obětí války. Je jedno, na které straně fronty. Aby bezprostřední zoufalství a hrůza konečně v nich probudilo odpor k zabíjení a úlek z možná vlastní budoucnosti.Co jiného čekáte od budoucnosti vy, lidé se srdcem z kamene? Snad krásný pohodlný život? Nebo snad dokonce něčí lásku? Co si zasloužíte, až sami budete z posledních sil řvát svá prozření – ani pes po vás neštěkne!!!

Se srdcem z kamene, gumovým svědomím, ztrátou historické paměti, úchylnými představami přednosti vašich představ bez ohledu na vše ostatní, není možné vytvořit fungující společnost – pouze žalář! Pravidla nemůže trvale určovat nějaká vyvolená a pomatená skupina pod sebelíbivějšími vylhanými hesly.  

Až budete zase přispívat na nějaký mírotvorný tank, myslete konečně také na ty, co v té železné rakvi zemřou.

Karel PetříkAnketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 28%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 10%
transparent.gif transparent.gif