Karel Petřík: PRO - STAČILO - KALOUSEK

KOMENTÁŘ

Strana PRO je přitažlivá pro část alternativy, živnostníků, menších podnikatelů, tedy pro střední třídu ve věku 50+, zklamaných prací vlády.

18. prosince 2023 - 07:00

STAČILO se pokouší o sjednocení „staré“ levice a nabízí spolupráci každému, kdo si přeje demisi vlády, ale PRO je pro něj příliš vpravo. Jako výbuch granátu působí v posledních dnech politické aktivity pana Kalouska, který provedl průzkum bojem, aby si otestoval jak na tom je ve straně a u veřejnosti. On se totiž může stát záchranou a variantou pro bezradné voliče pětikola, ale především vhodnou náhradou neudržitelné vlády, pro mimořádně prosperující finančníky a obchodníky. On přijde s nejpřijatelnějším řešením a provedením ekonomického obrození, které toho moc nezmění, ale v těch co volili Fialu, probudí znovu naději, a u těch, kteří se nekřesťansky pakují jistotu, že to tak zůstane. Média se jak na povel odvrátí od vlády a celou vahou své prodejnosti si nastolí Kalouska, s jeho vizí naší spásy. Zjeví nám ho jako zachránce naší ekonomiky a také ochránců českého evropanství. Děti ve věku čtrnáct až sedmnáct let vyrazí do ulic na jeho podporu, samozřejmě o pátcích, s jeho portréty a transparenty v duchu: EVROPA VOLE!!!, za slib ocenění jejich předčasné moudrosti právem volit. Hlas médií a dětí bude na Hradě rád vyslyšen.

Doufám, že se hluboce mýlím, a že vládu nahradí lidé se skutečnou schopností a snahou zachránit co se dá. To, jak mnoho politiků i ostatních lidí uvěřilo náhle probuzené touze pana Kalouska hájit české zájmy v Bruselu, mě docela děsí. On rozhodně nadělá nic jen tak, náhodně, bez dalších návazností. Jako Zeman. Co zbylo ze silné ČSSD po jeho návratu? Už ani název. Kalouskova politická hra rozhodně neskončila. Možná někde v hospodě vznikne strana třeba KaM24, do které tiše přestoupí, až na pár jedinců, celá TOP09. A ani by to nemusela být hospoda moc velká.

Tak nevím, má se bát víc Pekarová, Fiala, nebo MY VŠICHNI.

Karel PetříkAnketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 73%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 13%
transparent.gif transparent.gif