Karel Petřík: Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

KOMENTÁŘ

 To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

4. listopadu 2023 - 07:00

Nám občanům tato akce nastavuje zrcadlo s otázkou: Co chcete? Co vlastně skutečně chceš, občane? Dostaneš to, co si zasloužíš! Nedá se z odpovědnosti vykroutit. Ať už to dopadne jakkoli, a já si skutečně nedělám žádné falešné představy a vlastně mohu být jen příjemně překvapen, bude tento čin dál hrozbou. Je směřován na  počátek příštího jara, a tak je možné, že ho nebude třeba. Možná dostaneme pod stromeček novou vládu, Bůh ví. Nebo se nám vláda zblázní. První vlaštovka už zašvitořila. Nástupem nové vlády bylo prokázáno, že vždy může být hůř.

Bojím se spoléhat na zásadní proměnu, ale představa spolupráce našeho politika s Ficem a Orbánem není bez fanoušků. V Maďarsku dřív, na Slovensku dnes pochopili, že musí tu lokajskou kazajku aspoň rozepnout. My naopak vší silou zapínáme poslední škrtící knoflík. Snaha hledat, způsob jak hájit dnes zájmy zemí, které si spolu už historicky zaúpěly, je mi velmi milá. Už tenkrát nás Maďaři předběhli, a bylo z toho Rakousko-Uhersko. Ale i přes škrtící botu císaře Františka Josefa I. se v našich zemích rozvinula výroba, která nám po vniku ČSR umožnila v krátké době se stát desátým průmyslově nejrozvinutějším státem světa, a devátým nejbohatším. A naši dědové si to zasloužili! Po třiceti létech kapitalistického snažení jsme dnes kde? Nevíte? Píp, píp, píp! To si zasloužíme? Co myslíte? Bez povšimnutí došlo k ZNADNÁRODNĚNÍ, a už nám nepatří ani voda. Prokolaborovali jsme se k politické bezvýznamnosti, hospodářské závislosti a poslušnosti.Asi si to zasloužíme proto, že mladí zase uvěřili ve světlé zítřky, a ti staří jim to většinou nechtějí kazit a nedělají nic. Jak moc je ještě třeba nás tlouct po hlavě a kopat do zadku nevím. Zatím je to málo. Většina stále nedělá nic. Možná nějaké přes-generační zbytky chování z mocnářství. Snad až cestou do zákopů zapějí naši vojáci, stejně jako za Velké války: „Červený šátečku kolem se toč, my jdeme na Rusa, nevíme proč“.

Odpověď na případnou otázku: A co máme tak dělat? Najdete na začátku komentáře – zúčastnit se.

Karel PetříkAnketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 73%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 13%
transparent.gif transparent.gif