Svátek má: Ondřej

Komentáře

Petr Fiala.

předseda vlády České republiky

Rozpočet na rok 2017 je špatný. Navrhujeme jeho úpravy

Občanští demokraté navrhují změny v návrhu státního rozpočtu na příští rok. Vadí jim neexistence priorit a nesmyslné utrácení.

Podle ODS se vláda chystá vyhodit oknem nejméně 30 miliard, které by bylo možné investovat lépe.

„České ekonomice se díky práci podnikatelů a zaměstnanců daří, vláda si však jejich práce neváží. Vybrané peníze utratí, místo aby je nechala občanům díky nižším daním, nebo alespoň dobře investovala. Kdyby Andrej Babiš takto hospodařil ve svých firmách, brzy by zkrachoval. Vláda by se měla starat víc o budoucnost, třeba tím, že budeme více investovat do vzdělání, výzkumu, obrany a dopravní infrastruktury. Stejně jako loni, tak i letos jsme předložili řadu pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu, které do něj mají tento náš program a vizi promítnout. Nejsme strana, která pouze mluví, jsme strana, která svá slova mění v činy,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Máme příležitost hospodářský růst využít ke změnám, které zlepší fungování České republiky. Je potřeba zrychlit výstavbu dopravní infrastruktury, nebo zlepšit komunikace občanů a státní správy. Místo toho vláda zvyšuje počty státních zaměstnanců a provozní výdaje, nebo dotace velkým firmám. V rozpočtu jsme opět našli 30 mld. Kč, které navrhujeme ušetřit. Andrej Babiš tvrdil, že kdyby mohl, tak nemáme žádný deficit. Bude mít možnost ukázat, jestli to myslel vážně, nebo opět jenom mluvil do větru,“ dodává předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

 

Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
19%
Ne
transparent.gif transparent.gif
62%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
19%