Svátek má: Jaromír

Komentáře

Senátní schizofrenie Českých pirátů?

Jedna věc je něco pro všechny, hlavně voliče před volbami, něco hlásat. Druhá je, dělat ve skutečnosti věci naprosto opačně, než je hlásáno.

Senátní volby Českých pirátů (Česká pirátská strana) jen ukazují na pokračování dřívějších rozporů mezi jejich slovy a činy. Ač tvrdí, že jsou demokraté, neváhali jejich příznivci veřejně na sociálních sítích vyzývat aby byli političtí oponenti vražděni udušením igelitovým sáčkem přetaženým přes hlavu oponenta.
   
Podobně nadávali a nadávají na Vladimíra Putina a jeho Rusko a pak se za státní peníze Ruské federace, kterou prezident Putin reprezentuje, se šli (s prominutím) nažrat pelmeňů na ruskou ambasádu.
   
Nebo dělají demonstrace proti cenzuře a pak si na orwellovské cenzurování nepohodlných názorů na sociálních sítích seženou bývalého zaměstnance komunistického totalitního ministerstva vnitra (komunistům hlídal čistotu ideologie Vasil Bilak) nebo vyškolenou pečovatelku o laboratorní myši. Člověk neví, zda má být zděšen nebo se válet smíchy.

   
Jejich výběr kandidátů do senátních voleb začal velice pestře. V Praze třeba jeden jejich kandidát chce jít hlídat politiky - vůbec nečetl Ústavu, aby věděl k čemu Senát slouží. Taky když by byl zvolen, hlídal by sám sebe? Babiše neuhlídal - ten ho pro nekompetentnost vyhodil. Podobně jiná kandidátka se staví do role ekologické aktivistky, ale vždy ji živila jen úředničina, takže by bylo třeba, aby ji při sázení stromků napovídali - "tím zeleným nahoru"?
   
Podobně to je na Rokycansku, kde si čeští Piráti na poslední chvíli na truc a bez "grilování" sehnali kandidáta, který si daněmi nás všech nechal zaplatit vzdělání lékaře. Naše zdravotnictví a zdraví našich občanů mu ale bylo šumafuk a raději odešel léčit bohaté Němce, zatímco jeho potencionální voliči se mohou spokojit s felčary z východu. Když už jsme mu ta studia všichni zaplatili, aby neléčil nás ale v Německu, proč bychom mu nezaplatili daněmi i šestiletou prestižní pohodičku v Senátu, že?


Vrcholem senátní schizofrenie českých pirátů Ivana Bartoše je ale břeclavské kandidování "úředníka" Karla Štogla". Když má nějaký zaneprázdněný politik osobního tajemníka - je to člověk mnohem důležitější než politik. Tajemník tu podsune, co potřebuje a co nepotřebuje, tu něco zorganizuje tak, aby se tím politik nijak nezabýval nebo věc odmítl. Takže mnoho činů politika je výkonem tajemníkových zájmů. Mnozí příznivci Pirátů po celé Evropě bojují za svobudu Tibetu. Naopak plukovník v záloze a šedá eminence ČSSD Jaroslav Tvrdík je pro spolupráci s komunistickou Čínou. No a tak čeští rádobypirátipiráti kandidují na Břeclavsku do Senátu právě nedávného Tvrdíkova tajemníka.
   
Čeští piráti mají ve vedení parlamentní komise pro vyšetřování OKD Lukáše Černohorského, který se snaží, co mu mandát komise dovolí (chtělo by to širší záběr). Mnoho věcí v OKD prodával a podepisoval Bohuš Sobotka. No a právě nedávného tajemníka Bohuše Sobotky Česká pirátská strana kandiduje do Senátu.Levá pirátská ruka asi neví, co dělá pravá.
   
Mnozí z příznivců, voličů a představitelů Českých pirátů dávají razantně najevo, jak nemají rádi prezidenta Miloše Zemana. Ten jmenoval vládu svého favorita Jiřího Rusnoka (říkalo se jí také "Zemanova") díky které se Sněmovna předčasně rozpustila a k vládnutí se dostal Andrej Babiš se svým ANO. Ředitel sekretariátu premiéra této "Zemanovy vlády" kandiduje za Českou pirátskou stranu do Senátu. Pirátský světe div se - tohle by nevymyslel snad ani Julian Assange.

   
K tomu není co dodat. Snad jen doplnění. Už je zcela jasné, proč ortodoxní pokračovatele starých dobrých svobodných a nezávislých pirátských tradic Ricka Falvingeho a dalších liberálů, kteří se sdružují v Moravské a slezské pirátské straně, současní představitelé ideově vytunelované České pirátské strany tak nenávidí. Útočí na ně více, než na Babišovo ANO s Okamurou a Zemanem dohromady. Asi vědí moc dobře proč...
   
Karel Světnička


Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
39%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%