Eduard Chmelár: Šťastný, spravedlivý a mírový rok 2023

KOMENTÁŘ

Jako dítě jsem miloval ohňostroje. Dnes před nimi spíš utíkám do hor.

1. ledna 2023 - 07:00
Už je toho příliš, některá města připomínají spíše příchod fronty než vítání nového roku. Ale přesto bych je nezakazoval. Připadá mi zvláštní, jaká témata vytahují někteří progresivní politici jako svou hlavní agendu – zákaz pyrotechniky, odstranění hry s kapry v bazénech, sabatikal atp. - jako by toto měly být témata, která trápí Slovensko. Přidali se k nim progresivní vědci, kteří tvrdí, že ohňostroje znečišťují životní prostředí.

Já bych byl rád, kdyby zakázali v první řadě války. Ty znečišťují životní prostředí mnohem více. A proto bych nebránil lidem jeden den v roce jásat, i když tento druh zábavy nemiluji a 31. prosinec je pro mě jen číslo v kalendáři, které pro většinu lidstva nic neznamená.Prosím vás jen o jedno:
Dejte v tento den pozor na zvířátka, která trpí nejvíce. Věřím, že pečliví majitelé je dokáží ochránit od stresu.

Všem přeji šťastný nový rok 2023. Ať se vám daří, ať jste zdraví a hlavně nezapomínejte, že vaše štěstí nezávisí na jiných. Ať na Zemi zavládne mír: nejen na Ukrajině, ale také tam, kde kamery nedohlédnou a svědomí světa mlčí. S mírem v srdci a kulturou míru ve společnosti dokážeme velké věci, dokážeme naplnit náš potenciál a sjednotit lidstvo v rovnosti, spravedlnosti a bratrství. Věřím, že jednou se nám to navzdory zlomyslnosti a chamtivosti mocných podaří.

Eduard Chmelár


Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 66%
transparent.gif transparent.gif
Ne 17%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif