Karel Petřík: SVOBODA, SUVERENITA, DEMOKRACIE – Co nám z toho zbylo, paní Mirko?

KOMENTÁŘ

Nepochybuji o tom, že náš stát po svém vzniku tyto společenské normy obsahoval a dokázal je až do 15.3.1939 udržet.

31. října 2022 - 07:00
Dnes máme rozkradenou, rozprodanou republiku, levicové liberály snící o společné chudobě, řvoucí eko-gender-multikulturní neziskové bojůvky, uznávající jen a pouze své vidění světa za jediné možné, a pomatené politiky cestující mezi tím vším, pletouc si pravici s levicí, a jejichž největším problémem v současnosti je, jak zlikvidovat každý nesouhlasný názor s jejich politikou.

Stejně jako dříve komunisté svalující své neúspěchy na třídní nepřátele a imperialisty, našli si i oni nepřátele a škůdce v každém, kdo s nimi nesouhlasí a v Putinovi. I mně se, paní Mirko, dělá špatně z vládních lží a keců, jak by všechno bylo krásné, kdyby všichni nespokojenci drželi hubu a na náměstích řvali: Ať žije ODS a STAN, ať žije TOPO9, KDU a PIRÁTI, případně nadšené - s EU a USA na věčné časy a nikdy jinak! Vaši demokraté všeho druhu souhlasí s vraždou novinářky, a hlavu státu zobrazují a vyvěšují v pytli na mrtvé po Praze.

Čím se liší vaše demokratická vláda od komunistické lidové vlády? Myslíte si, že když názorové odpůrce a kritiky nelikvidujete fyzicky, ale pouze je společensky dehonestujete, zesměšňujete, okázale jimi pohrdáte a zvracíte, že jste lepší? Kolik členů a voličů vám zbude, mimo těch, co si u vás hrabou, po ukončení vaší vlády. Kdysi jsem vás volil, dnes bych to neudělal! Kašlete na lid a jejich reakci označujete za zradu všeho, co vás napadne, jen si nejste schopni připustit, že už mají vaší vlády dost.Přestaňte rozdělovat národ fanatickým ukrajinismem na jedné straně, a vnucováním proruskosti kritikům, nebo toho dosáhnete, a ta vámi vypěstovaná proruskost poroste, až vás nakonec smete. Když budete mrznoucím stále opakovat, že je jim teplo – neuvěří. Když jim budete stále opakovat, že jejich nespokojenost je proruská – uvěří.

Komentář p.Němcové o demonstraci 28.10. na Václaváku, ani obří trikolora z vlajek a pytle pravděpodobně nepřispěly ke zklidnění a dialogu v naší společnosti. Hodně toho však řekly o svých autorech. Zas už mi není dobře.

Karel Petřík
 
Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 41%
transparent.gif transparent.gif
Ne 15%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 44%
transparent.gif transparent.gif