Karel Petřík: Vánoce – dny pokoje a míru.

KOMENTÁŘ

Chvíle, kdy naše duše rozkvetou láskou nejen k blízkým, Bohu a bližním, ale také k našim čtyřnohým kamarádům.

23. prosince 2023 - 07:00

Obchodníci nás často dost úspěšně přesvědčují, že čím víc dárků tím víc štěstí a lásky. Možná to platí u dětí, které radost z dárků pokládají za štěstí. Nedopusťme snahu koupit si jejich lásku radostí z dárků. Vyžeňme ty kupčíky dál od našich stromečků, a dejme větší prostor našim srdcím, otevřeme je víc než své peněženky, a užívejme si štěstí být spolu. Dobré vztahy v rodině a opravdová přátelství jsou čím dál důležitější, posilujme je celý rok.
 
Vánoční kouzlo dokázalo, když na obou stranách  fronty Velké války v roce 1914 zazněly  stejné písně, zastavit nepřátelství mezi britskými a německými vojáky, kteří si dokonce vyměnili dárky. Zděšené velení na obou stranách však po svátcích úspěšně obnovilo vzájemné vraždění. Přál bych všem vojákům, co bojují, aby se ten zázrak zase stal a trval. I přes posunutí Vánoc k těm, co dodávají zbraně. Aby ve stejný večer, na obou stranách zněly stejné písně válce navzdory. A je mi jedno, na které straně kdo leží. Smrt je na obou stranách stejná!

Co můžeme přát víc než život? Co můžeme chtít víc, než zastavit zabíjení? Ptám se za vdovy - i ty budoucí: CO JE ZVRÁCENÉHO NA TOM CHTÍT MÍR???

Karel PetříkAnketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 73%
transparent.gif transparent.gif
Ne 13%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif