Karel Petřík: Vidlákovy komentáře a malověrní

KOMENTÁŘ

Jeho komentáře dokáží vyděsit každého, kdo netouží po zániku našeho národa. Nevím kolik nás takových je.

11. února 2024 - 07:00

Nejvíc bude asi těch, kterým je jedno, kdo jim vládne, a budou poslouchat každého, kdo na ně zadupe. Poslouchali Hitlera, Stalina, Brežněva, po 89. roce pak EU a USA nebo USA a EU. Asi už bez toho někteří nemohou být. Někdy mám pocit, že jsou to stále ty stejné rodiny, co si tu prodejnost předávají z otce na syna. Není jich ani příliš mnoho, ale stačí to, protože mlčící většina tradičně mlčí a čeká, až se otevře Blaník. Zatím my dnešní situací „zděšeni“, co možná lokaje početně přečíslujeme, řešíme, zda ten nebo ten je pro nás proti cizácké vládě vhodným spojencem.
 
Světové kartely hodily na USA a Evropu síť upletenou ze strachů, a na lid je toho najednou moc. K nejvíc krmeným strachům patří válka, vedle které je naše národní samostatnost, přece jen méně významná. Abychom mohli být, musíme žít! Možná nás chtějí jen lépe ovládat. Možná jsme jen nicky v nastávajícím střetu dobra a zla, kdy se obě strany domnívají, že jsou to dobro. Tím je zaručeno, že dobro musí zvítězit! Možná je ale celé lidstvo jen součástí kolosálního podvodu s cílem – jedna planeta jedna vláda. Žádná z možností však není omluvou k naší rezignaci a kopání si ze strachu hrob. Jen vůle lidí na obou stranách fronty může způsobit rozpad podvodné sítě strachů a manipulací. Naším největším problémem je malověrnost. Vidlák sdělenou realitou vyděsí, ale nabízí řešení a vybízí k činům. Je nutné živit v sobě naději, že má smysl bojovat, a šířit ji dál. I umírání s vírou v dobré konce je lepší než umírání v depresi.

Tak co malověrní? Především vy, co pamatujete totalitu a dnes pozorujete její návrat, prozatím s lidskou tváří, uvidíme se 19. 2. Někde v Praze???  

Agrární komora, Zemědělský svaz a Asociace soukromých zemědělců s protestem 19.2. nesouhlasí a hodlají s vládou vyjednávat. Pokud se nedohodnou, začnou protestovat. Vedení těchto organizací má asi čas i o žních. Nevím, co na to říkají jejich členové. Možná je vymění spolu s vládou.  

Karel PetříkAnketa

Kdo podle vašeho názoru rozděluje společnost a šíři nenávist?