Svátek má: Teodor

Komentáře

Tomio Okamura

poslanec PČR (Svoboda a přímá demokracie)

Vláda není připravená na krizové situace

V České republice se objevily první případy nákazy koronavirem (COVID-19), v jehož důsledku zemřelo ve světě již více než 3 tisíce lidí.

Ekonomické dopady nemocnosti mohou být značné. Jedná se o rizikové respirační onemocnění, které zasáhlo již desítky zemí na všech kontinentech kromě Antarktidy.

Obavy našich občanů z nákazy a skupování trvanlivých potravin v obchodech jsou logické. Reagují na to, co vidí v médiích, ale také na informaci Správy státních hmotných rezerv (SSHR) z minulého týdne, která oznámila, že má zásoby potravin pouze na 1,3 dne.Praktičtí lékaři mají také akutní nedostatek ochranných prostředků, zejména roušek. Opatření Vlády ČR měly být přijaty již v okamžiku zjištění výskytu koronaviru v Itálii. Jedná se zejména o zpřísnění kontrol na letištích a hraničních přechodech minimálně pro vlaky a autobusy a vydání doporučení občanům necestovat do zasažených oblastí.

Občanům ČR, kteří přicestovali ze zasažených oblastí, měla být uložena povinnost tuto skutečnost nahlásit a zůstat v domácí karanténě po dobu 14 dnů. Cizincům, kteří v posledních 14 dnech pobývali v zasažené oblasti, se mělo zakázat cestovat do ČR. Hnutí SPD dlouhodobě kritizuje nízkou připravenost České republiky na krizové situace. Je nutné zvýšit zásoby zdravotnického materiálu a znovu vybudovat bezpečnostní složky připravené zavést účinnou kontrolu hranic.

Tomio Okamura