Karel Petřík: Vláda se přece vydírat nedá!

KOMENTÁŘ

Vláda chce jednat jen v pohodlí svých představ. Nedá se vydírat nějakou odborářskou sebrankou, které se nelíbí, nebo nechce pochopit vládou vybraná řešení a šíření společensko – ekonomické záchrany. Podařilo se jí tak jedinečné spojení 80% společnosti proti sobě.

28. listopadu 2023 - 07:30

Dodnes asi její největší úspěch. Nedá se rozlišit, kdo je proti ní víc jako zaměstnanec a kdo jako občan. Zatím co opozice není sto vytvořit novou stranu s šancí dostat se do parlamentu, vláda dokázala a lehkostí a umem sobě vlastním vytvořit blok 80% nespokojených občanů, zatím v duchu: Každý pes jiná ves. Odborům dnes patrně došlo, že mají v rukou moc, o které se jim včera ani nezdálo. Vláda navíc slíbila, že v úsilí naštvat co nejvíc našich občanů nehodlá polevit. Odbory, které většina z nás vnímá jako něco naprosto k ničemu, a málo kdo zná víc jak dva jejich vůdce, najednou mají možnost sfouknout vládu jako svíčku.

Zatím co každý, nebo téměř každý politik má za sebou nějaké ty kauzy, a když ne kauzy tak voliče něčím dráždí, zkrátka nikdy netrvá dlouho, než se na něm něco odpudivého najde. Proto máme milion propadlých hlasů ve volbách roztroušených v mnoha stranách. Odbory mohou vstát z popela, a spojit ty, co se ve stranách nikdy nespojí, a přinutit vládu to položit. S podporou části zaměstnavatelů se to dá, pokud bude skutečná vůle, dokázat.

MYSLÍM, ŽE OBJEVENÍ TÉTO MOŽNOSTI JE NEJVĚTŠÍM PŘÍNOSEM PONDĚLNÍ DEMONSTRACE. Kolik že poslanců se může politicky zachránit včasným prozřením a přechodem na druhou stranu? 10, skutečně jen deset? To pro bortící se stranu není mnoho. Odboráři chopte se příležitosti, taková je jednou za …….dlouho!

Karel PetříkAnketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 42%
transparent.gif transparent.gif
Ne 29%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 29%
transparent.gif transparent.gif