Svátek má: Karolína

Zprávy

Velikost textu:

WSJ v šoku: Lidé prchající před virem míří na bezpečné místo: Do Číny!

WSJ v šoku: Lidé prchající před virem míří na bezpečné místo: Do Číny!

Z epicentra koronaviru se Čína stává jedním z nejbezpečnějších míst na světě, kam lidé prchají, aby se ukryli před touto chorobou, píše zaraženě The Wall Street Journal.

Ilustrační foto
19. března 2020 - 04:20

Podle publikace začaly v souvislosti s poklesem počtu infikovaných v ČLR znovu fungovat uzavřené podniky a stále více lidí se vydává do ulic.

Před několika týdny lidé uprchli z Číny, aby se zachránili před koronavirem, píše The Wall Street Journal: nyní se situace otočila o 180 stupňů. Lidé se vypravují do Číny, protože věří, že nyní je to nejbezpečnější místo na světě.

Apple znovu otevřel všechny své čínské obchody, čínský fotbalový tým z Wu-chanu se rozhodl opustit svou základnu ve Španělsku kvůli šíření koronaviru a návrátit domů. Čínský miliardář Jack Ma nedávno slíbil, že do Spojených států pošle milion ochranných masek a 500 000 souprav na testování virů. Kromě toho Národní zdravotnická komise Čínské lidové republiky v pondělí oznámila, že její novou prioritou bude prevence nemocí zanesených zvenčí.


Podle publikace mají místní obyvatelé pocit, že se situace dostala pod kontrolu, přestože není život v Číně stále zdaleka normální. Mnozí vzdávájí hold čínským občanům, kteří prokázali svou připravenost dodržovat tvrdá vládní opatření.
 
Podle WHO bylo minulou sobotu v Číně zaznamenána 27 nových případů infekce, zatímco ve zbytku světa to bylo 10 955. Podle generálního ředitele WHO se Evropa stala novým epicentrem pandemie.
 
Zatímco se obchody v USA a EU uzavírají, čínské podniky se znovu otevírají, píše The Wall Street Journal. Pouliční provoz se v Pekingu a Šanghaji výrazně zvýšil: Wu-chan, stejně jako celá provincie Chu-pej, zůstává v karanténě, avšak nedávná návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga jasně ukazuje, že čínská elita nepochybuje o tom, že krize brzy skončí.

(kou, prvnizpravy.cz, wsj.com, foto: arch.)