Bašta: Výzvám se nevyhýbám, chci pomoci našim občanům!

politika

<< EXKLUZIVNĚ >> Jaroslav Bašta v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz prozradil, co ho vedlo k tomu kandidovat na funkci prezidenta České republiky.

Bašta: Výzvám se nevyhýbám, chci pomoci našim občanům!
Jaroslav Bašta, kandidát na prezidenta ČR
5. prosince 2022 - 02:20

„Především tím prvním impulsem bylo to, že mě oslovilo vedení SPD a zeptalo se mě na to jestli bych byl ochoten kandidovat a protože se zabývám politikou už někdy od roku 1967,  tak jsem pochopil, že tato funkce dává jednu z největších možností jak v krizové situaci kterou teď Česká republika prochází, našim občanům pomoct.

První moment byl, že když přede mě někdo postaví podobnou výzvu tak neuhnu, to jsem nikdy v životě nedělal že bych se vyhýbal nějakým výzvám a nebo něčemu podobnému,“ odpovídá v úvodu Jaroslav Bašta v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Nedávno jste vydal knihu Stát jsme my! …

„Kniha „Stát jsme my!“  je  vzkaz, který je dán tím názvem pro mé čtenáře, pro voliče a je to taky vzkaz do prezidentských voleb v lednu, protože je to právě možnost jak tím hlasováním toto heslo dokázat.

Je to kniha mých komentářů, které jsem psal pro První zprávy od podzimu 2014 až do letošního roku a uspořádala ji Lenka Procházková, která k tomu napsala místo předmluvy rozhovor, kde já jí odpovídám na její otázky. Asi nejdůležitější, podle toho jak to uspořádala byl komentář, který je z února 2015,  který vyšel na vašem webu Prvnizpravy.cz a který se jmenuje „Co přijde dřív jaro nebo válka“ a tady jsem vlastně poměrně přesně předpověděl to se sice nedělo v tom roce 2015, ale stalo se až dneska.

Tady píšu, že „případný neúspěch současné vlády v Kyjevě by byl neúspěchem Spojených států.  Z jejich vyjádření však vyplývá, že Spojené státy se z mnoha důvodu nemohou další zahraniční intervenci dovolit. Proto budou apeloval na své evropské spojence, aby pomohli zachránit „nezávislou a demokratickou Ukrajinu“, koneckonců je to přece evropská válka, byť jenom zatím geograficky, proto bychom měli pečlivě sledovat vše co se na Ukrajině děje a celé to začne dodávkami zbraní. Jak již nám vysvětlil generální tajemník NATO Stoltenberg zbraně na Ukrajinu nebude dodávat aliance, ale jednotlivé členské státy, evropské státy. Nejspíš žádný z nich nevyhlásí válku Ruské federaci, ale všichni budeme následovat ukrajinského příkladu a usnesením parlamentu označíme Rusko za agresora, tím se nám uvolní ruce pro přímou účast v protiteroristické operaci po ukrajinsku. Terorista bude i nadále každý, kdo mluví rusky. To také snad konečně donutí ruského prezidenta, aby jeho země také vstoupila do války oficiálně. Z evropských sousedů Ruska se stanou frontové státy a konečně nastane krvavý restart globální duhové ekonomiky.“

Tak tohle jsem předvídal před skoro osmi lety. Takže to je jeden takový vzkaz pro voliče, že jestli chtějí mít prezidenta, který přinejmenším tuší jak se věci budou vyvíjet tak by mě měli volit,“ dodává Jaroslav Bašta.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 72%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif