Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi, říká Vidlák

politika

Přinášíme vám další díl pravidelného pondělního cyklu s názvem VIDLÁKŮV OTVÍRÁK. Známý český bloger Daniel Sterzik, který píše pod jménem Vidlák, přináší zamyšlení nad aktuálními problémy naší doby exkluzivně pro server Prvnizpravy.cz.

Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi, říká Vidlák
Vidlákův pondělní otvírák
11. března 2024 - 06:05

HNŮJ NA ÚŘADU VLÁDY A KOLABORACE S FICEM. Ve čtvrtek bylo v Praze rušno. Zemědělci vystavili vládě vysvědčení a dali jasně najevo, že vládním slibům se prostě věřit nedá. Člověk by neřekl, jak dokáže jedna fůra hnoje zemědělce stmelit. Najednou jsou to zase jen „naši zemědělci“… nikoliv ti „zlí a ti hodní“. Podle premiéra jsou však od nynějška „zlí“ úplně všichni a zašel tak daleko, že místo aby našel odvahu s nimi promluvit, začal jim vyhrožovat, že jim na příští rok sebere dvě miliardy…  

Jak situaci hodnotíte Vy?

Tady vidíte, jak to vlastně bylo snadné. Nejdříve proti zemědělcům Fiala nasadil všechno, co měl k dispozici. Urážky, dehonestace, nálepkování, mediální hnojomety...  a to všechno, aby je rozdělil, protože když se na vás valí velký průšvih, nejlepší taktika je, z něj udělat menší průšvihy. To už není tak vidět.

Fiala mohl v této taktice vytrvat i dál, nebyl žádný důvod, proč by nemohl na některé zemědělce používat mediální bič a označovat je za kolaboranty a s jinými zemědělci jednat, budit zdání pokroku a zahrávat vše do autu.

Ale pak stačila jedna fůra hnoje a náš premiér se sesypal jak písek. Veškerá práce vládních spin doktorů přišla rázem vniveč. Sám Fiala zemědělce svými výroky smířil, protože je najednou všechny opět zahrnul do jednoho pytle a choval se jak uřvané děcko.

Takže já říkám jen: "Díky Péťo."  
 
Co říkáte zásahu těžkooděnců, kteří nevybíravým způsobem zmlátili jednoho účastníka protestu tak, že ho musela odvést sanitka?

Už to začíná. Nenamlouvejme si, že to bude snadné. Pravda a láska se jen tak nevzdá a pokud bude muset odejít na smetiště dějin, pokusí se vzít si nás všechny sebou. Těm těžkooděncům bych rád vzkázal, že když svléknou uniformu, mají stejné problémy, jako my. Jestli si myslí, že jim bude nejlépe, když budou za Pětikoalici dělat špinavou práci, tak se jednou budou šeredně divit.

Premiér Fiala přerušil tradiční mezivládní schůzky se Slováky. Jako důvod uvedl, že je to kvůli tomu, že mají jiný pohled na řadu zahraničních témat, převážně tedy na válečný konflikt na Ukrajině. Na Slovensko tedy vzkázal, že se s premiérem Robertem Ficem potkávat nebude, ale den nato oficiálně přijal v Kramářově vile šéfa tamní opoziční strany. A třešničkou na dortu bylo vyjádření ministra pro evropské záležitosti Dvořáka, že naše vláda „nechce kolaborovat s tou Ficovou“. Podle bývalého prezidenta České republiky Miloše Zemana se Fialova vláda dopustila hrubé politické chyby a snaží se diktovat suverénní zemi, jak se má chovat.
Vypadá to jako pokus o destrukci česko-slovenských vztahů v přímém přenosu. Jak to vidíte Vy?


Já především vidím další potvrzení mé teze o uřvaném děcku, které se náhodou stalo premiérem. Fico má jiný názor než Fiala a šup, Blyštivý Péťa už s ním nebude mluvit. A nebude a nebude! Co asi Fiala bude dělat, až mu v USA vyhraje Trump? Nebo až v Rakousku vyhraje Herbert Kickl? Nebo až už Uršulka nebude šéfkou Evropské komise? 

Péťa je na nejlepší cestě, aby jednou zjistil, že je tady jak kůl v plotě. Už to nebude trvat dlouho.Miloš Zeman také prohlásil, že Fialova vláda se vydala cestou boření, protože budovat neumí. Až jednoho dne Fialova vláda skončí, co bude podle Vás nejtěžší obnovit? Resp. jak moc podle Vás tato vláda Česko „zbořila“?

Nezáleží na tom, kolik toho Fialova vláda zbořila, ale na tom, kdo bude po něm stavět. Když po Fialovi přijde další blbec, tak se nic pozitivního nestane. Když bude dál panovat blbá nálada, tak se nic kupředu nepohne. Ale pokud přijde někdo, kdo uvolní tvůrčí síly obyvatelstva, kdo dodá lidem skutečnou naději, kdo přesvědčí obyvatelstvo, že teď už pracují skutečně pro sebe, svou budoucnost a svoje děti, tak můžeme být svědky hospodářského zázraku. Podívejte, jak rychle se Evropa vzpamatovala z příšerné Druhé světové války. Nebo jak rychle se dali Němci dohromady z Velké hospodářské krize... 

Všechno se dá obnovit a napravit, pokud bude motivace. Když budou lidé vědět, že to dělají pro své děti, tak dokáží neuvěřitelné věci. Ale jestli to dál budou dělat pro Veolii a německé banky, tak se nezmění nic.

Izraelská armáda přiznala, že během masakru v Pásmu Gazy střílela do některých civilistů. Incident se stal při příjezdu humanitárního konvoje. Americký prezident Joe Biden naléhal po incidentu na rychlé uzavření dohody o příměří. Ohledně Ukrajiny to ale vidí Biden opačně... ta prý může Putina zastavit, když dostane další a další zbraně, takže válce a krvavým bojům „fandí“ a slovo „příměří či dohoda“ mu ze slovní zásoby vypadlo. Proč ten dvojí přístup? Jednou mír, podruhé válka…

Politika... co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. Víte, já se vlastně nedivím, že Biden tlačí Izrael k příměří. Ono totiž přestalo fungovat americké i izraelské odstrašení. Američané mají na celém tom blízkém a středním východě základny, které jsou tam od toho, aby odstrašovaly všechny ty Irány, Jemeny, Tálibány a další od útoků na americké spojence. Když zaútočíte na naši základnu, americká odveta bude strašná... Vybombardujeme vás do doby kamenné, uděláme vám totéž co Shaddámovi a Kaddáfímu...

Jenže ono už to nefunguje. Na americké základny lítají raketky, zabíjejí američany a kromě občasného bezzubého amerického náletu se neděje nic. Americká veřejnost nepožaduje válku s Íránem, ale spíš chce, aby prezident stáhl jejich kluky domů. Izrael také tepe Gazu ze všech sil, ale stejně pořád lítají rakety na izraelské území.

USA i Izrael stojí před těžkým dilematem - už nemohou udržet svou hegemonii pomocí levné války. Buď půjdou do drahé plnotučné Třetí světové v podstatě proti všem, nebo budou postupně zatlačeni a poraženi jako v Afghanistánu...

Bohužel, Amerika má už sotva peníze na válku na Ukrajině a vlastně už ani to ne. Pochybuju, že by Bidenovi všechny ty Black Rocky dovolily, aby se jejich peníze použily pro válčení v celém světě.

Psali jsme:

V listopadu proběhnou v USA prezidentské volby. Zatím to vypadá, že se opět střetnou Donald Trump a Joe Biden. I když se prý v tamních politických kuloárech stále častěji skloňuje jméno manželky exprezidenta Barraka Obamy, která by mohla koncem léta Joa Bidena „překvapivě“ nahradit… Koho byste rád viděl v Bílém domě Vy a proč?


Já bych v Bílém domě nejraději viděl prázdno. Nejraději bych viděl tak okaté volební podvody a tak obrovské pnutí v americké společnosti, aby to prostě nedopadlo a byly z toho dva Bílé domy a dva prezidenti. To by myslím Evropě prospělo úplně nejvíc. Aby američani měli dost svých starostí a neměli chuť se míchat do těch našich.

Nejraději bych viděl Sorose, jak stahuje všechny prachy do USA, protože už to nejsou Spojené státy, ale Rozpojené státy. Nejraději bych viděl, jak dva američtí prezidenti stahují domů vojáky ze všech základen po celém světě, protože se musejí posílit  proti sobě navzájem. Byla by to sice finanční a hospodářská katastrofa, byli bychom všichni chudí, ale mohlo by se dát volněji dýchat.

(Vidlák pro Prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 16%
transparent.gif transparent.gif
Ne 69%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 15%
transparent.gif transparent.gif