Ďábel tkví v detailu, říká na adresu šéfky Sněmovny Hamplová

politika

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová vytýká šéfce Sněmovny Markétě Pekarové Adamové, že je zástupkyní České republiky a nosit cizí vlajky na oděvu při kontaktu s premiérem jiné země je pohrdání vlastní zemí i oním premiérem.

Ďábel tkví v detailu, říká na adresu šéfky Sněmovny Hamplová
Jana Zwyrtek Hamplová, senátorka
27. listopadu 2023 - 07:03

„Ďábel tkví v detailu. Při setkání s premiérem jiné země byla předsedkyně Poslanecké sněmovny Pekarová-Adamová označena vlajkou cizího státu. Patrně zapomněla, kterou zemi reprezentuje. V Parlamentu tohoto cizího státu pak hovořila o jeho válce jako o válce naší. My ovšem žádnou válku nevedeme, tedy ji nemůžeme vyhrát; podobné výroky jsou naopak velkým diplomatickým rizikem.  

V tomto Parlamentu nebyla přitom při naší státní návštěvě vlajka česká, ale pouze vlajka EU. Tento cizí stát nás už tedy patrně nevnímá jako suverénní zemi, ale jen součást EU. (Pokud ovšem nejde o čerpání miliard z českého státního rozpočtu). Tedy paní Pekarová-Adamová si asi neuvědomuje, že:

1. je zástupkyní České republiky, a nosit cizí vlajky na oděvu při kontaktu s premiérem jiné země je pohrdání vlastní zemí i oním premiérem.

2. Česká republika nevede žádnou válku, proto ji nemůže vyhrát. Nikdy by se tak proto neměla vyjadřovat a k této válce se hlásit.

3. Česká republika je suverénní stát, a proto hovořit na státní návštěvě pouze pod vlajkou EU je degradací vlastní země.


(z facebooku senátorky Jany Zwyrtek Hamplové)

Zájmy České republiky Pekarová-Adamová dlouhodobě nehájí ani ji důstojně nereprezentuje. Svůj mandát naopak dala viditelně do služeb všem ostatním. Odpovídá to bohužel jejímu rozhledu, pro který je její angažmá v tak vysoké funkci více než nepochopitelné a pro naši zemi téměř rizikové," zakončila na svém veřejném profilu na facebooku senátorka Jana Zwyrtek Hamplová.

(jar, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 44%
transparent.gif transparent.gif
Ne 28%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 28%
transparent.gif transparent.gif