Filip Turek jako žhavá nevěsta. Zájem má ODS i hnutí ANO

politika

Alexander Vondra (ODS) a nově zvolený europoslanec za stranu Motoristé sobě Filip Turek si notovali v pořadu 360°na CNN Prima News. I Andrej Babiš (ANO) už prý vidí na scéně nového možného koaličního partnera.

Filip Turek jako žhavá nevěsta. Zájem má ODS i hnutí ANO
Filip Turek
12. června 2024 - 06:30

Alexander Vondra (ODS) a nově zvolený europoslanec za stranu Motoristé sobě Filip Turek si notovali v pořadu 360°na CNN Prima News. Motoristé sobě prý mají velmi podobný program jako ODS vedená v europarlamentu právě Vondrou.

Filip Turek v pořadu uvedl, že jeho ambicí je směřovat do frakce Evropských konzervatistů a reformistů (ECR). Turek si také myslí, že Motoristé mají velmi podobný program jako ODS vedená v europarlamentu Alexandrem Vondrou.

„Se Sašou Vondrou máme podobné postoje a podobné cíle,“ řekl Turek.

„My se budeme snažit směřovat do ECR, tento týden tam budeme posílat žádost,“ doplnil nově zvolený europoslanec.Alexandr Vondra v pořadu uvedl, že co se programu týče, vidí mezi ODS a hnutím Motoristé sobě vysokou míru shody.

„Dokonce jsem si vyplňoval i volební kalkulačku a vyšlo mi to docela dobře i s vámi,“ prohlásil Vondra.

Psali jsme:

Vypadá to, že o Filipa Turka bude zájem. ODS ale není jediná, která Turkovi "nadbíhá". Andrej Babiš z hnutí ANO už se totiž také nechal slyšet, že vidí na scéně možného nového koaličního partnera. Babiš měl na mysli politické uskupení Přísaha - Motoristé sobě a hovořil o tom v souvislosti s parlamentními volbami, které se budou konat příští rok. 

(jar, prvnizpravy.cz, repro: cnn prima)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?