Jaroslav Bašta: Logická oslava neexistující státnosti

politika

Tuto středu 28.září byl státní svátek a oficiálně jsme slavili Den české státnosti. Ovšem téměř ve všech větších městech probíhaly protivládní demonstrace, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Jaroslav Bašta: Logická oslava neexistující státnosti
Jaroslav Bašta, poslanec SPD
2. října 2022 - 02:20

Tento paradox měl svoji hlubokou vnitřní logiku – sice formálně stále máme svůj stát, ale státnost jsme již ztratili. Český stát je dnes pouhá vytunelovaná prázdná schránka, ve které nám, českým občanům, skoro nic nepatří. Nepatří nám ani voda, nemůžeme zajistit ani svoji energetickou a potravinovou bezpečnost. Nemáme vlastně ani armádu, jen expediční sbor pro práci v cizích koloniích a samozřejmě ani vlastní zahraniční politiku.
   
Poměr mezi mírou majetku vlastněnou českými občany a zahraničními subjekty je jedna ku sedmi v náš neprospěch, takže náš stát ztratil vliv na českou ekonomiku. V tomto ohledu jsme se propracovali až do postavení bezprávné kolonie, a takto jsme hodnoceni globálními ratingovými agenturami, které nás přeřadily z kategorie vyspělých zemí mezi ty rozvojové. Míra omezení naší státní suverenity v lecčemž překonává stejnojmennou Brežněvovu doktrínu. Tentokrát nám to nevnutil vpád cizích armád, ale vzdali jsme se jí sami dobrovolně ve prospěch Evropské unie.
   
Nedostáváme za to adekvátní náhradu. Nejlépe je to vidět na příkladu nelegální migrace. De facto jsme se vzdali vlastních hranic a spolehli se na hranice Schengenu. Dnes jsme konfrontováni s tím, že už vůbec nezáleží na tom, přichází-li k nám někdo s naším souhlasem, jako třeba ukrajinští uprchlíci, nebo ilegálně. Strpět a postarat se o ně musíme také.
   


K postupnému vytunelování české státnosti docházelo posledních třicet let, tedy od samotného vzniku samostatné České republiky. Tempo se ale nápadně zvýšilo po roce 2004, kdy jsme se stali členskou zemí Evropské unie. Ovšem ke skutečnému zlomu došlo v roce 2019, kdy EU přijala Zelený úděl (Green Deal), tedy „velkorysý, masivní generační plán na revoluci v hospodaření a životech Evropanů“. Po pouhých třech letech již víme, že jde nejen o útok na naši životní úroveň, ale na samotnou naši existenci. Máme se vrátit od společnosti relativního nadbytku ke společnosti nedostatku.
   
Postupnými kroky přes energetickou chudobu a hrozící nedostatek potravin nás chtějí učinit totálně závislými na čemsi, co naposledy plánoval Mao Ce Tung ve svém Velkém skoku vpřed (ostatně z něj Green Deal ideologicky vychází). Přerozdělovací role státu má velmi vzrůst. Proto si pan premiér Fiala tak pochvaloval, že v ČR stoupá počet lidí, kteří jsou závislí na sociálních dávkách. Cílem totiž je společnost nesvéprávných poslušných atomizovaných jedinců. To je skutečný cíl oné !Zelené revoluce“ v našich životech. Válka má toto urychlit.
   
To byly ty hlavní důvody, proč místo oslav více než tisícileté české státnosti náměstí zaplnili protivládní demonstranti. A proč se to bude brzo zase opakovat. Protože současná vláda každým dnem ukazuje, že je protilidová, protinárodní. Prostě taková gryndýlová.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 28%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 10%
transparent.gif transparent.gif